چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198901
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 12:47
تعداد بازدید : 219

موسسه آموزش عالی حوزوی رفیع المصطفی علیهما السلام

گرامی داشت هفته وحدت

مراسم گرامی داشت هفته وحدت با سخنرانی سرکار خانم عقدائی از طلاب موفق سطح سه رشته مطالعات اسلامی زنان مراسم گرامی داشت هفته وحدت با سخنرانی سرکار خانم عقدائی از طلاب موفق سطح سه رشته مطالعات اسلامی زنانخلاصه از متن سخنرانی
وحدت شیعه یا سنی هدف است یا وسیله؟

آن چه رسانه های بیگانه و دشمن از هدف میان شیعه و سنی بیان می کنند وحدت تاکتیکی است، بدین معنا که شیعه می خواهد با سنی متحد شود تا برعلیه دشمن مشترکشان که آمریکا و سران کفر است دست به دست هم دهند و آن ها را از میان برداند بعد شیعه به جنگ با سنی بپردازد.
 به این وحدت « وحدت تاکتیکی» می گویند یعنی دو دشمن برای حفظ جانشان در دفاع از دشمن مشترکی که دارند با یکدیگر متحد می شوند و اختلافاتشان را کنار می گذارند که امری عقلی است و این اتحاد تا زمانی ادامه دارد که دشمن مشترکی وجود دارد . زمانی که دشمن از بین رفت به ادله نزاع خود می پردازد...
اما بر خلاف آنچه رسانه های بیگانه درباره هدف شیعه با سنی بیان می کنند شیعه وحدت با سنی را تاکتیک نمی داند بلکه بینش او به گونه است که حتی با کفار به گونه ای رفتار کنند که آنان جذب اسلام شوند و بینشان ایجاد وحدت شود و یکی شوند.
خداوند حکیم در آیه 64 سوره مبارکه آل عمران همین را بیان می کند که:

قُلْ يا أَهْلَ الْکِتابِ تَعالَوْا إِلي‏ کَلِمَةٍ سَواءٍ بَيْنَنا وَ بَيْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللَّهَ وَ لا نُشْرِکَ بِهِ شَيْئاً وَ لا يَتَّخِذَ بَعْضُنا بَعْضاً أَرْباباً مِنْ دُونِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

بگو: «ای اهل کتاب! بیایید به سوی سخنی که میان ما و شما یکسان است که جز خداوند یگانه را نپرستیم و چیزی را همتای او قرار ندهیم و بعضی از ما ، بعضی دیگر را- غیر از خدای یگانه- به خدایی نپذیرد.» هر گاه ( از این دعوت ، ) سرباز زنند ، بگویید: «گواه باشید که ما مسلمانیم!»

یعنی استفاده از اشتراکات و حل اختلافات بین مسلمین و کفار بینش شیعه است پس به طور اولی وحدت دو مسلم که همان شیعه و سنی که است عقیده اوست.
این بینش به همین جا محدود نمی شود زیرا شیعه معتقد است تا مرحله فنا فی الله ادامه دارد. البته این فنا به معنابی یکی شدن با ذات احدیت نیست زیرا او مجودی بسیط است و و ترکیب و وحدت بدین معنا با او معنا ندارد بلکه منظور از فنای فی الله فنا فی فعل الله است و اولین و بالاترین درجه وحدت اتحاد با ولی خداوند می باشد.
نتیجه عملی این بحث اتحاد و وحدت بین افراد و حرکت در جهت تحقق وحدت است که حرکت در جهت ایجاد همان تحقق حکومت جهانی است که ان شاء الله در زمان ظهور محقق خواهد شد . این وحدت استراتژیک است که هر فرد در مسیر سیر سلوکش باید دنبال این باشد که همان وحدت با تمام عالم و ذات تمام عالم را دیدن است و منظور از ذات عالم به فواد است.
وحدت اهداف و نقاط مشترک سبب وحدت گروه ها بایکدیگر و نهایتا وحدت تمام عالم با ولی خدا می شود که همان حضور در صحن الهی است... 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :