چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198795
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 13:13
تعداد بازدید : 400

استاد حوزه علمیه خواهران تهران:

حضور حماسی مردم در ۹ دی مصداق امداد غیبی بود

ماهری گفت: حضور مردم ولایتمدار ایران در حماسه ۹ دی همه امیدهای دشمنان را با یأس تبدیل کرد. از این رو ولایت مداری و دفاع مردم از مکتب اهل بیت(ع) عامل مهمی در نجات کشور از فتنه ها و توطئه های دشمن بود.


خانم معصومه ماهری؛ معاون آموزش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با گرامی داشت حماسه 9 دی به تبیین دلایل وقوع فتنه 88 پرداخت، و اظهار داشت: یکی از دلایل عمده ای که زمینه ساز وقوع فتنه 88 شد، قدرنشناسی و غفلت از نعمت بزرگ انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه عدم بصیرت سبب سقوط سران فتنه شد، عنوان داشت: در کنار بی بصیرتی خواص و توطئه های دشمنان انقلاب برای ایجاد آشوب در کشور، عامل دوم در ایجاد فتنه عدم قانونمندی سران فتنه بود، زیرا با بی قانونی به شعله ور شدن فتنه دامن زدند.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران افزود: اشارات رهبر معظم انقلاب کافی بود تا دست های خبیث انگلیس و توطئه های آمریکا و منافقین برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مردم بصیر و انقلابی ایران نمایان و آشکار شود. و سبب شد تا مردم احساس خطر کنند و با تجمع انقلابی شان در 9 دی سال 88 بساط فتنه را ریشه کن کنند.

 وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر فتنه بودن حوادث سال 88 تاکید دارند، گفت: همه دلسوزان انقلاب از وقایع به وجود آمده نگران بودند ولی حضور مردم ولایتمدار ایران در حماسه 9 دی همه امیدهای دشمنان را با یأس تبدیل کرد. از این رو ولایت مداری و دفاع مردم از مکتب اهل بیت(ع) عامل مهمی در نجات کشور از فتنه ها و توطئه های دشمن بود.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران ادامه داد: حضور حماسی و انقلابی مردم در 9 دی 88 مصداق امداد غیبی خداوند بود. زیرا مردم به خاطر دفاع از ولایت به میدان آمدند و خداوند نیز طبق آیه «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم» آنان را نصرت داد.     

وی افزود: همانطور که مردم ایران هر سال 22 بهمن را گرامی می دارند و یاد و خاطره امام، شهدا و اهداف و آرمان های انقلاب را زنده نگه می دارند، همین کار باید برای بزرگداشت حماسه 9 دی صورت بگیرد. زیرا حماسه 9 دی نشان داد مردم قدرشناس مکتب اهل بیت(ع)، و شکرگزار نعمت انقلاب و ولایت فقیه می باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران تصریح کرد: هر گونه غفلتی در بیان اهمیت بزرگداشت حماسه 9 دی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به کشور و سرنوشت مردم وارد سازد. از این رو ضروری است جهت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ وحدت بین نیروهای انقلاب هوشیاری و بصیرت مردم بیشتر و دقیق تر شود.

ماهری در پایان با اشاره به هشدارهای رهبر انقلاب مبنی بر تلاش دشمن برای نفوذ در ارکان اقتصادی و سیاسی کشور، گفت: بهترین راه مقابله با پروژه نفوذ، تبیین و پاسخگویی درست و اصولی به شبهات و آگاهی سازی افکار عمومی نسبت به اهداف نامشروع و توطئه های دشمن است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :