سه شنبه - 2017 نوامبر 21 - 3 ربيع الاول 1439 - 30 آبان 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198241
تاریخ انتشار : 4 دی 1395 13:25
تعداد مشاهدات : 144

تحقيق پاياني سطح دو (كارشناسي) مدرسه‏ علميه امام خميني ره

عوامل و چگونگي گرايش جوانان به دين از منظر اسلام

موضوع تحقيق ، عوامل و چگونگي گرايش جوانان به دين مي باشدكه داراي ماهيتي اجتماعي وتربيتي است . دين به عنوان مجموعه اي از قواعد ودستورالعمل هاي مختلف زندگي مي باشد...

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)-رباط کریم

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

عوامل و چگونگي گرايش جوانان به دين از منظر اسلام

1390

  فرانک رحیمی

سيد سيف ‏الله نحوي

سيد مجتبي تديّنی

دين، جوان، دين گرايي، خانواده، اجتماع، فوايد دين، ويژگيهاي جوان، اهميت دوران جواني

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع تحقيق ، عوامل و چگونگي گرايش جوانان به دين مي باشدكه داراي ماهيتي اجتماعي وتربيتي است . دين به عنوان مجموعه اي از قواعد ودستورالعمل هاي مختلف زندگي مي باشد كه بايد در مسير زندگي جوانان به عنوان اصلي ترين عناصر سازنده ي جامعه ي جوان با بال دين پله هاي سعادت وتكامل را بپمايد.

از آنجايي كه جمع كثيري از جامعه را جوانان تشكيل داده اند ، دينداري جوانان دغدغه ي جمع پر شماري  از خانواده ها و افراد متدين است . بنابراين شايسته است كه موضوع عوامل و چگونگي گرايش جوانان به دين در جهان امروز و به ويژه در جامعه كنوني ما ، به طور جدي مورد بررسي و ارزيابي قرار گيرد .

دين گرايي جوانان،تحت عوامل مختلف فردي: از قبيل ، تهذيب نفس ، خودباوري و.... وعوامل خانوادگي از جمله بهبود شيوه هاي تعليم وتربيت و.... وعوامل اجتماعي  از قبيل ؛نقش مراكز آموزشي و رسانه هاي جمعي و.... و در نهايت به عوامل اقتصادي چون فقر زدايي و اشتغال زايي ، كه در گرايش جوانان به دين مؤثر است مورد بررسي قرار گرفته است . در ضمن بررسي هريك ار عوامل فوق ، شيوه هاي سوق دادن جوانان به دين وچگونگي گرايش آنان ، بررسي و تبين شده است.

نوع تحقيق توصيفي تحليلي است و ماهيت آن كاربردي مي باشد و ابزارهاي گردآوري داده ها ، مبتني بر استفاده از مقا لات ، سايت هاي مختلف و كتاب هاي گوناگون ، كه از مهمترين آنها ، كتب ديني و جامعه شناسي مي باشد و نيز حاصل مطالعات نگارنده است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :