سه شنبه - 2018 ژوئن 19 - 6 شوال 1439 - 29 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198229
تاریخ انتشار : 4 دی 1395 12:12
تعداد مشاهدات : 224

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري همايش در مدرسه علميه امام خميني(ره)

همايش آسيب شناسي انحرافات عاشورا به سخنراني حجج الاسلام تدينی و نصراللهي و با حضور كليه طلاب برگزار شد.
حجت الاسلام تدينی عنوان داشتند تحريفات صورت گرفته در وقايع عاشورا از طرف دو دسته از افراد بود يكي دشمنان و ديگري دوستان نادان، دشمنان در اهداف و انگيزه هاي قيام امام حسين (عليه السلام) تحريف نمودند و دوستان در ساختار قيام دستكاري نموده و تحريف ايجاد كردند و بايد بدانيم تحريف از طرف دوستان كمتر از دشمنان نبوده است .


بسياري از مديحه سرايي ها، متون ادبي، سخنراني ها و... داراي تحريفاتي است كه همه از طريق دوستان نادان وارد جريان عاشورا گرديده بايد در مقابل دروغ ها واكنش نشان داد ،مسائل را تحليل نموده و اشعار غلوآميز را حذف كرد زيرا همه اينها به هدف اصلي قيام امام حسين (عليه السلام) ضربه خواهد زد. بهترين روش مقابله هم امر به معروف و نهي از منكر است همان هدفي كه امام حسين (عليه السلام) و يارانش براي آن قيام كردند وبه شهادت رسيدند.

در ادامه حجت الاسلام نصراللهي به انواع تحريف لفظي و معنوي اشاره نموده و ضمن ارائه تعريفي از اين دو نوع تحريف عنوان داشتند:تحريف ازجهت هدف هميشه منفي نيست اما نتيجه آن درست نيست به عنوان مثال بسياري از ثواب هايي كه براي قرائت سوره هاي مختلف قرآن آمده رواياتي جعلي هستند كه خواسته اند مردم را به خواندن قرآن دعوت كنند اين امر با اينكه تحريف است اما به دين خلل وارد نمي كند ولي در مسأله عاشورا آنچه به عنوان تحريف لفظي است بسياري از موارد است كه اصلا صحت ندارد و در تحريف معنوي مسير را به گونه اي جلوه مي دهند كه از هدف اصلي فاصله گرفته و هدف گم شود. كار مبلغين دين در اين زمان همانا مبارزه با اين تحريفات است. دشمن در عرصه جنگ نرم  تمام تلاش خود را براي ضربه زدن به عقايد مسلمين انجام مي دهد و راه مقابله با آن مسلح بودن به سلاح علم وآگاهي و آشنايي با وقايع مستند تاريخي به خصوص قيام عاشورا به جهت مبارزه با انحرافات ايجاد شده مي باشد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :