چهارشنبه - 2018 ژوئن 20 - 7 شوال 1439 - 30 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198223
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1386 11:35
تعداد مشاهدات : 181

بررسی عملکرد صهیونیزم در عرصه فرهنگ و اجتماع بعد از انقلاب اسلامی-کوثر

بررسی عملکرد صهیونیزم در عرصه فرهنگ و اجتماع بعد از انقلاب اسلامی

فرهنگ فرايندي از آداب و رسوم، خوي ها و خصلت ها و چگونگي روابط حاکم بر مجموعه ها و گروه هاي انساني است، ضمن آن که خود زاييده ي زندگي اجتماعي انسان ها است، تأثير شگرف و غيرقابل ترديدي بر چگونگي زندگي و ادامه حيات اجتماعي و ملي ملت ها نيز دارد. به همين خاطر حوزه ی فرهنگي يکي از حوزه هايي است که همواره مورد توجه سران کفر و الحاد و سياست مداران صهيونيستي بوده است. تا از طريق آن تصورات، ارزش ها ومعلومات و هنجارهاي رفتاري و هم چنين روش زندگي خود را به کشورهاي ديگر تحميل کنند و با ترسيم چهره اي ساختگي از عقب ماندگي، پستي نژاد، توحش و کندذهني ملت ها، برتري و آقايي و خلاقيت خويش را به جوامع ديگر القا کنند

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه : کوثر/ سال : 1395

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

بررسی عملکرد صهیونیزم در عرصه فرهنگ و اجتماع بعد از انقلاب اسلامی

 

86

فاطمه قهرمانی سعید لو

خانم فرزانه نیکو برش

 

خانم محلاتی

 

فرهنگ، تهاجم فرهنگي، صهيونيزم، رسانه، سينما، آخرالزمان

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

فرهنگ فرايندي از آداب و رسوم، خوي ها و خصلت ها و چگونگي روابط حاکم بر مجموعه ها و گروه هاي انساني است، ضمن آن که خود زاييده ي زندگي اجتماعي انسان ها است، تأثير شگرف و غيرقابل ترديدي بر چگونگي زندگي و ادامه حيات اجتماعي و ملي ملت ها نيز دارد.

  به همين خاطر حوزه ی فرهنگي يکي از حوزه هايي است که همواره مورد توجه سران کفر و الحاد و سياست مداران صهيونيستي بوده است. تا از طريق آن تصورات، ارزش ها ومعلومات و هنجارهاي رفتاري و هم چنين روش زندگي خود را به کشورهاي ديگر تحميل کنند و با ترسيم چهره اي ساختگي از عقب ماندگي، پستي نژاد، توحش و کندذهني ملت ها، برتري و آقايي و خلاقيت خويش را به جوامع ديگر القا کنند.

در اين تحقيق تلاش بر اين است که عملکرد صهيونيزم در عرصه فرهنگ بعد از انقلاب اسلامي ايران  بررسي شود که براي رسيدن به اين امر سعي شده است مسائلي مانند: فرهنگ، تبادل فرهنگي، تهاجم فرهنگي و ابزارهاي مورد استفاده دشمن در تهاجم فرهنگي مورد بررسي قرار گيرد تا ماهيت انديشه و مباني فکري آنان بيش از پيش آشکار شود.

و اهداف تبليغاتي که توسط ابزارها دنبال مي شود با محوريت نهادينه کردن هويت يهوديان و در پي آن تاريخ سازي صهيونيسم و هم چنين پيش بيني و ارائه ساختاري از پايان تاريخ و يا اصطلاحاً آخرالزمان است، که مورد بررسي قرار گرفته است.

ماحصل اين تحقيق نشان مي دهد که امروزه با بازگشت ملت اسلامي به اسلام و گسترش موج اسلام به اروپا و آمريکا و از همه مهم تر با پيروزي انقلاب اسلامي ايران، تقابل دنياي غرب و جهان اسلام به طور جدي شکل گرفته است. و سياست مداران صهيونيستي برآنند که با گسترش شبکه هاي مدرن و پيچيده ارتباطي و با بهره گيري از ظريف ترين روش ها، فضاي فکري، اعتقادي و فرهنگي ملّت ها را آلوده کنند و با توليدات سينمايي به تخريب ذهن و فکر انسان ها ضمن تخريب فرهنگي و ايجاد جو مسموم خفه کننده ی فکري و فرهنگي مانع هرگونه بيداري، ابتکار، پيشرفت، آزادي خواهي و استقلال طلبي در ميان مردم فقرزده و در بند کشورهاي مورد هجوم شوند. از اين رو لازم است با شناخت بهتر اهداف و ابزارها و شيوه هاي نفوذ ملّت ها بتوانند با حفظ هويت فرهنگي و اعتقادي خود به مقابله با آن برخيزند.

در اين کار روش تحقيق به صورت تحليلي ـ توصيفي است و اطلاعات به صورت کتابخانه اي جمع آوري شده که در سه فصل ارائه شده است.

                               


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :