يکشنبه - 2019 فوريه 17 - 12 جمادي الثاني 1440 - 28 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196815
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 8:21
تعداد بازدید : 220

مدرسه ی علمیه ی قاسم ابن الحسن علیهماالسلام

تير خلاص آمريكا به برجام،فرجام اعتماد به شيطان

همانگونه که پيش بيني مي شد، قانون گذاران مجلس سناي آمريکا با 99 راي موافق و بدون راي مخالف طرح تمديد 10 ساله قانون تحريم هاي ايران را تصويب کردن


سناي آمريكا تحريم هاي 10 ساله عليه ايران را تصويب كرد

همانگونه که پيش بيني مي شد، قانون گذاران مجلس سناي آمريکا با 99 راي موافق و بدون راي مخالف طرح تمديد 10 ساله قانون تحريم هاي ايران را تصويب کردن!
اين اقدام مجلس سناي آمريکا، مصداق بارز نقض برجام و خلاف همه تعهدات آمريکاست و پيش از اين مقامات دولت پيش از اين صراحتا اعلام کرده بودند که تصويب تمديد تحريم ها نقض برجام است در چنين شرايطي، اکنون افکار عمومي منتظر اقدام متقابل دولتمردان درخصوص اين عهدشکني است.
پيش از اين درباره بدعهدي و غير قابل اعتماد بودن آمريکا،بارها و بارها به دولت و تيم مذاکره کننده هسته اي تذکر داده شده بود.
اما بر خلاف انتظار، آنها پس از امضا برجام، به طور يکطرفه مهم ترين تعهدات غير قابل بازگشت کشورمان را اجرا کردند!
نتيجه اين خطاي بزرگ و غير قابل توجيه آن شد که راکتور ما با سيمان پر شد، آبشار هاي سانتريفيوژ بادست خودمان برچيده شد، چندين تن آب سنگين و اورانيوم غني شده به خارج از کشور منتقل شد، امکان بازديد نمايندگان آژانس- جاسوس هاي پوشش دار- از مهم ترين مراکز هسته اي و حتي نظامي ما فراهم شد و .... !
اين همه در حالي است که نخبگان سياسي و دلسوزان کشور ، بر اساس منطق عقلاني و نيز با تاسي از توصيه هاي مکرر و نصيحت هاي دلسوزانه رهبر انقلاب، به دولت همين روزها را هشدار داده بودند.
رهبر انقلاب در بيستم فروردين ماه سال قبل هشدار داده بودند: « به طرف مقابل اعتماد نکنيد. به لبخند او فريب نخوريد. به وعده نقد که مي دهد- وعده نقد،نه عمل نقد- اعتماد نکنيد.چون وقتي خرش از پل گذشت، بر مي گردد و به ريش شما مي خندد! اين قدر اينها وقيحند.»
حالادقيقا همان اتفاق افتاده! رسيديم به آنچه که پير ما در خشت خام مي ديد و ديگران نمي خواستند حتي در آينه ببينند!
حالاهمان لحظه اي است که ما تعهداتمان را اجرا کرده ايم و آمريکايي ها زير همه تعهداتشان زده اند و به ما مي خندند و بدبختانه، بسياري از اقدامات يکطرفه دولت، غير قابل برگشت است!
اين در حالي است که رهبر انقلاب تاکيد کرده بودند اقدامات عملي،گام به گام و متوازن باشد و متناسب با اقدامات آنها، در ايران هم اقدام شود.
اما همه اين هشدارها ناديده گرفته شد و و ضع به نقطه کنوني رسيد.
آنچه در يک جمله مي توان گفت آنکه، خوش بيني و اعتماد به آمريکا و و عده هايش و نشنيدن نصيحت مشفقان و عاقلان، کاري کرد که ما همه برگ برنده هايمان را به حريف بدهيم و بعد آنها اين امکان را داشته باشند که هرچه مي خواهند انجام دهند.

دلخوشي به هيچ!
در شرايطي که دست چدني آمريکا از زير دستکش مخملي بيرون زده، هنوز عده اي دلخوش به وتوي اوباما هستند و اميد دارند فرشته نجات آنها شود! آنها فراموش کرده اند نفس تصويب قانون تحريمي، ناقض برجام است . ضمن اينکه با اجماعي که در سنا و کنگر ه وجود دارد، وتوي رئيس جمهور با راي نمايندگان کان لم يکن مي شود.
اما در رد دلخوشي ذوق زدگان و شيفتگان آمريکا، اخبار بدي منتشر مي شود.
خبرگزاري رويترز، از قول برخي دستيارهاي قانونگذاران کنگره نوشته انتظار مي رود اوباما مصوبه کنگره را امضا کرده و آن را به صورت قانون درآورد.
همچنين يک مقام ارشد کاخ سفيد به پايگاه خبري «هيل» گفت «باراک اوباما» رئيس جمهور آمريکا مصوبه کنگره براي تمديد ١٠ ساله قانون تحريم هاي ايران را امضا مي کند.
اين قانون که زيربناي تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه ايران به شمار مي آيد، اولين بار در سال 1996 با هدف جلوگيري از سرمايه گذاري کلان خارجي در بخش نفت و گاز ايران تصويب شد و از آن زمان يک بار در سال 2006 تمديد شده است. قانون تحريم هاي ايران پايان سال جاري ميلادي، يعني يک ماه ديگر، منقضي مي شود.
پيش از اين، مجلس نمايندگان آمريکا اين طرح را با 419 راي موافق و تنها يک راي مخالف تصويب کرده بود.
جاش ارنست، سخنگوي کاخ سفيد روز چهارشنبه گفته بود: «ما از اختيارات لازم براي وضع تحريم هاي اضافي عليه ايران در صورت لزوم برخوردار هستيم. در صورتي که اوباما اين طرح را امضا کند، اين اولين بار نيست که ايشان مصوباتي از کنگره را امضا مي کنند که ما مطمئن نيستيم چندان ضرورتي هم داشته باشند.»....
منبع: روزنامه كيهان، شماره 21501 به تاريخ 13/9/95، صفحه 1 (صفحه اول)

اشتراک گذاری این مطلب!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :