دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196726
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 20:52
تعداد بازدید : 165

برگزاري ويژه برنامه پزشكي با موضوع «پوكي استخوان» در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاري ويژه برنامه پزشكي با موضوع «پوكي استخوان» در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، ویژه برنامه پزشکی با موضوع «پوکی استخوان» با حضور طلاب سطح ۲ و ۳ برگزار شد. توران قربانی، کارشناس مامانی مرکز بهداشت غرب تهران، گفت: با دقت در نحوه تغذیه می توان شدت ابتلابه پوکی استخوان را کاهش داد، پوکی استخوان یا استئوپروز حالتی است که استخوان شکننده و احتمال شکستگی آن با ضربات کوچک افزایش می یابد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، ویژه برنامه پزشکی با موضوع «پوکی استخوان» با حضور طلاب سطح ۲ و ۳ برگزار شد.

توران قربانی، کارشناس مامانی مرکز بهداشت غرب تهران،  گفت: با دقت در نحوه تغذیه می توان شدت ابتلابه پوکی استخوان را کاهش داد، پوکی استخوان یا استئوپروز حالتی است که استخوان شکننده و احتمال شکستگی آن با ضربات کوچک افزایش می یابد.

وی، در ادامه افزود: با افزایش سن و استراحت بیش از حد پوکی استخوان در افراد بیشتر می شود، کسانی که تحرک ندارند، افراد مسن، زنان یائسه، در بعضی نژادها مثل نژادهای آسیایی، افرادی که کلسیم و ویتامین (دی ) کافی در رژیم غذایی خود ندارند، مصرف بیش از حد دخانیات و نوشیدن قهوه، استفاده طولانی مدت کورتن یا داروهای ادرار آور، افرادی که از اختلالات هورمونی مشخص رنج می برند(مثل پرکاری تیروئید)، رژیم پروتئین و پر نمک از مواردی است که در معرض بیشترابتلا به پوکی استخوان قرار دارند.

قربانی، خاطر نشان کرد: تشخیص پوکی استخوان توسط پزشک و از طریق انجام آزمایشات سنجش تراکم استخوان صورت می گیرد.

ایشان، در پایان یادآور شد: دریافت کلسیم به میزان کافی، افزایش کلسیم در دوران بارداری و افراد مسن، مصرف سبزیجات و میوجات، مصرف ماهی، حبوبات و لبنیات، اجتناب از بارداری مکرر و چاقی، لاغری مفرط، انجام فعالیت های ورزشی، پرهیز از مصرف الکل و دخانیات، کاهش مصرف نوشابه، از روش های پیشگیری از ابتلای به پوکی استخوان است.

گفتنی است، این برنامه شنبه ۱۳ آذر ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثربرگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :