دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196720
تاریخ انتشار : 15 مهر 1388 14:59
تعداد بازدید : 142

تربیت دینی درکودکان-کوثر

تربیت دینی درکودکان

بعضي از مردم تصوّر مي كنند كه تربيت ديني را بايد از سنّ بلوغ و يا تكليف آغاز كرد. لذا در بسياري از خانواده ها به تعليم و تربيت مذهبي كودكان توجهي نمي شود. و يا برخي از والدين فكر مي كنند كه اين تربيت بايد در مدرسه صورت بگيرد و اين از وظايف مربّيان و معلّمان است كه كودك را با دين آشنا كنند. متأسفانه بايد بگوييم هيچ كدام از اين دو شيوه درست نيست . لذا براي اين كه بتوانيم فرزنداني متعهد و ديندار تربيت كنيم بايد تربيت ديني را از كودكي و از سنين ابتداي تولّد آغاز كنيم. بدين معني كه پس از تولّد همان طور كه توصيه شده در گوش راست او اذان و در گوش چپش اقامه بگوييم تا از شرّ شيطان محفوظ بماند.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه : كوثر / سال:

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

تربیت دینی درکودکان

 

1388

هانیه ذریو

آقای سید محمد کامرانی

خانم  شهر بانو محلاتی

 

تربيت،دين، كودك.

 

چكيـــــــــــــــــــــده

 

بعضي از مردم تصوّر مي كنند كه تربيت ديني را بايد از سنّ بلوغ و يا تكليف آغاز كرد. لذا در بسياري از خانواده ها به تعليم و تربيت مذهبي كودكان توجهي نمي شود. و يا برخي از والدين فكر مي كنند كه اين تربيت بايد در مدرسه صورت بگيرد و اين از وظايف مربّيان و معلّمان است كه كودك را با دين آشنا كنند. متأسفانه بايد بگوييم  هيچ  كدام از اين دو شيوه درست نيست . لذا براي اين كه بتوانيم فرزنداني متعهد و ديندار تربيت كنيم بايد تربيت ديني را از كودكي و از سنين ابتداي تولّد آغاز كنيم. بدين معني كه پس از تولّد همان طور كه توصيه شده در گوش راست او اذان و در گوش چپش اقامه بگوييم تا از شرّ شيطان محفوظ بماند.

ما در اين تحقيق برآنيم تا بتوانيم موضوع تربيت ديني را در كودك مورد بررسي قرار دهيم و با توجه به تعريف دين و تربيت و اين كه اساساً كودك به چه رده سني مي گويند. اهميت تربيت ديني و رابطه اي كه بين اين تعاريف است و با توجه به ويژگي هاي هر دوران جايگاه پرورش حسّ ديني را در زندگي بيان می شود.

مطالب به روش کتابخانه­ای جمع­آوری شده و شيوه­ی ارائه مطالب به صورت تحليل محتوايي که از کتاب­های حديثی و تفسيری در ارتباط با اين موضوع استفاده شده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :