دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196719
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1388 3:25
تعداد بازدید : 152

معـراج پیـامبـر اکـرم

معـراج پیـامبـر اکـرم

معراج از جمله رخدادهاي شگرف و شگفتي زاي رسالت پيامبر است. كه برخي آن را از معجزات حضرت شمرده اند كه در عبوديت و بندگي حاصل شده است. معراج نبي اكرم (صلّي الله عليه و آله) جسماني روحاني مي باشد و حضرت با بدن شريفشان در عالم بيداري از مكه به مسجدالحرام سير داده شده اند .آياتي كه در قرآن مجيد معراج پيامبر را بيان مي كند، سوره اسراء و آيات 1 تا 18 سوره نجم و آيه 45 سوره زخرف مي باشد. هم چنين روايات معراج از طريق شيعه و سنّي به حدي زياد است كه وقوع آن را نمي شود انكار كرد و بزرگان اسلامي در عقيده به معراج متفق القول می باشند.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه : كوثر / سال:

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

معـراج پیـامبـر اکـرم "صلّی الله علیه واله"ازدیدگاه آیات وروایات

1388

مهدیه السادات موسوی

خانم فاطمه السادات ارفع

خانم شهربانومحلاتی

معـراج،پيامبـراكرم(صلّي الله عليه و آله)، قرآن ، روايات.

چكيـــــــــــــــــــــده

معراج از جمله رخدادهاي شگرف و شگفتي زاي رسالت پيامبر است. كه برخي آن را از معجزات حضرت شمرده اند كه در عبوديت و بندگي حاصل شده است. معراج نبي اكرم  (صلّي الله عليه و آله) جسماني روحاني مي باشد و حضرت با بدن شريفشان در عالم بيداري از مكه به مسجدالحرام سير داده شده اند .آياتي كه در قرآن مجيد معراج پيامبر را بيان مي كند، سوره اسراء و آيات 1 تا 18 سوره نجم و آيه 45 سوره زخرف مي باشد. هم چنين روايات معراج از طريق شيعه و سنّي به حدي زياد است كه وقوع آن را نمي شود انكار كرد و بزرگان اسلامي در عقيده به معراج متفق القول می باشند.

اميد است كه جماعت مسلمانان با الگوگيري از حضرتش و عمل كردن به تكاليف خويش قلوبشان به يكديگر نزديك تر گردد و سربلند در پيشگاه آن حضرت باشند.

هدف از اين پژوهش شناخت ابعاد و ويژگي هاي اين سير و سفر معنوي است كه مي تواند سرشار از درس ها و يادآوري هاي چندي براي همگان باشد. سير و سفري كه خداوند آخرين فرستاده خويش را به ملكوت مي برد تا با ارايه شگرفي هاي هستي، جان وي را با حقايق الهي آكنده نمايد و قدرت بي پايان خويش را به وي بنماياند.

مطالب به روش کتابخانه­ای جمع­ آوری شده و شيوه­ی ارائه مطالب به صورت تحليل محتوايي که از کتاب­های حديثی و تفسيری در ارتباط با اين موضوع استفاده شده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :