شنبه - 2019 مي 25 - 21 رمضان 1440 - 4 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196712
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1388 14:10
تعداد بازدید : 108

آشنایی با وهابیت وتاثیر استعماربرآن-کوثر

آشنایی با وهابیت وتاثیر استعماربرآن

در زمان حیات پیامبر اکرم (ص) اختلافات اعتقادی در میان امت اسلامی پدید نیامد، اما پس از رحلت ایشان بلکه از همان روز، اختلاف بر سر خلافت و امامت، امت اسلام را به دو شاخه شیعه و سنی تقسیم کرد. بنابراین خلأ حجیت و رهبر اعتقادی مورد قبول همه مسلمین، نخستین دلیل اختلاف ها و پیدایش مذاهب اسلامی است این اختلاف ها وقتی در مسائل اساسی (اعتقادی) و مورد علاقه مردم باشد گاه به پیدایش مکتب ها و فرقه های مختلف می انجامد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه : كوثر / سال:

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

آشنایی با وهابیت وتاثیر استعماربرآن

 

1388

محبوبه ابراهیم زاده

خانم فرزانه نیکوبرش

خانم فاطمه سلیمانی

شيعه،سني،سلفيّه، وهـابيـت،استعمار،  عقايد وهابیت.

چكيـــــــــــــــــــــده

در زمان حیات پیامبر اکرم (ص) اختلافات اعتقادی در میان امت اسلامی پدید نیامد،  اما پس از رحلت ایشان بلکه از همان روز، اختلاف بر سر خلافت و امامت، امت اسلام را به دو شاخه شیعه و سنی تقسیم کرد. بنابراین خلأ حجیت و رهبر اعتقادی مورد قبول همه مسلمین، نخستین دلیل اختلاف ها و پیدایش مذاهب اسلامی است این اختلاف ها وقتی در مسائل اساسی (اعتقادی) و مورد علاقه مردم باشد گاه به پیدایش مکتب ها و فرقه های مختلف می انجامد.

از اين رو ، شناخت اين مكاتب انحرافي و اهداف آن ها براي جامعه ديني يك امر ضروري است كه در اين تحقيق مورد بحث و بررسي قرار گرفته است . اين تحقيق ، به صورت تاريخي ، تحليلي بوده و جمع آوري اطلاعات به روش كتابخانه اي ارائه شده است .

استعمار جهت تغيير اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله) با به كارگيري مهره هاي وابسته به ترويج بدعت ها مسير انحراف را همواره در جامعه اسلامي به وجود آورده است . فرقه وهابيت نيز يكي از بدعت هاست كه توسط محمد بن عبدالوهاب به وجود آمده است . وهابيت يك جريان سياسي است كه مي خواهد با پوشش مذهبي و انتساب خويش به مذهب تسنن ضد دين عمل كرده و با ترويج انحراف اسلامي ، از وحدت شيعه و سني بكاهد و خط تفرقه بين آنان را روز به روز تشديد كند و با بدعت گذاري و رواج خرافاتي هم چون رؤيت و تجسم براي خداوند متعال ، عدم توسل و استغاثه و شفاعت به اولياي الهي ، عدم بزرگداشت مواليد و وفيات بر اهل قبور و ..كار خود را ادامه دهد .

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :