جمعه - 2020 آوريل 10 - 17 شعبان 1441 - 22 فروردين 1399
16574رکورد در مدت زمان 0.748ثانیه
عبارت مورد جستجو :
باید مقابل جریان غیر انقلابی داخل نظام ایستاد
اوس و خزرج فرزندان حارثة بن ثعلبه، از عربهای یمنی قبیله اَزْد بودند. از پیشینه آنها در یمن تا نحوه انتقال و استقرارشان در یثرب جز گزارشهایی افسانه گونه در منابع قرن سوم اطلاعات قابل اعتمادی در دست نیست[۱] که ابن هشام کامل ترین آنها را در اثر خود التیجان آورده است. مطالعات باستانشناسان و دیگر محققان معاصر هم به اتفاق نظری در این زمینه منتهی نشده است.[۲]
یأجوج و مأجوج 17 بهمن 1394 15:6
در قرآن مجید در دو سوره از یاجوج و ماجوج سخن به میان آمده است؛
صحبت های درگوشی همیشه بد نیست گاهی اتفاقا خیر و ثواب هم دارد. شاهد اینکه قرآن عزیز هم نه تنها این درگوشی های موردی را جایز شمرده بلکه بالاتر ستایش هم کرده است.
بیت المعمور 17 بهمن 1394 14:47
بیت المعمور ترکیبی قرآنی است به معنای «سرای آباد» است که در دیدگاه بیشتر مفسران، قابلیت هم­سنگی با بیت الحرام را داراست. این ترکیب تنها یک بار در قرآن کریم آمده است: «وَالْبَیْتِ الْمَعْمُورِ». (سوره طور/4) و خداوند برای بیان این مطلب که بی گمان عذاب الهی (بر کافران) رخ خواهد نمود و هیچ کس را دفع آن مقدور نخواهد بدان سوگند یاد کرده است.
دیدگاه چند تن از دانشمندان کشورهاى مختلف اروپایى درباره قرآن کریم:
یکی از رذایل اخلاقی کینه است؛ کینه حالتی قلبی است که در ظاهر با دشمنی آشکار می شود. انسان های کینه جو همیشه در عذاب هستند چون فکرشان مشغول به این است که چگونه از طرف مقابل انتقام بگیرند، ولی غافل از این هستند که کسی که می خواهد دیگری را بیازارد ابتدا خود آزرده می شود. متأسفانه این افراد چون همیشه دغدغه فکری عداوت دارند نمی توانند در جهت کمال گام بردارند و طبق احادیث وارده افراد کینه توز از ایمان بهره کافی نبرده اند.
با توجه به اوضاع عمومی مردم جزیرة العرب قبل از بعثت، می توان نفوذ و گسترش سریع اسلام و تحوّلی را که در مردم آن سرزمین بوجود آورد، به عنوان یک انقلاب اسلامی نام برد. اکنون این سوال بوجود می آید که ریشه های انقلاب اسلامی در قرآن و سیره رسول خدا چیست؟ و چه عامل یا عواملی باعث آن پیروزی عظیم شد؟ تا ما از آن درس بگیریم. و آیا رهبر انقلاب اسلامی ایران، از انقلاب صدر اسلام چه درسی گرفت که توانست امّتی چنین نیرومند و شهید پرور بوجود آورد که در برابر قدرتهای طاغوتی شرق و غرب مقاومت نمایند؟.
کانال رسمی مدرسه علمیه صالحـــــیه در تلگرام راه اندازی شد.
تجربه دو پدیده انقلاب و اصلاحات در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع قابل پژوهش از ابعاد مختلف است. این نوشتار در پی‏بررسی گونه‏شناسی مفهوم و کاربرد واژه اصلاح در قرآن کریم، روش‏ها و تاکتیک‏های اصلاح فرد و جامعه از منظر وحیانی، و نیز بررسی رابطه اصلاح و انقلاب است. از منظر قرآن کریم، اصلاح، شالوده حرکت سالم سازی فضای زیست آدمی است و در جریان اصلاحی پیامبران ریشه دارد.
  • تعداد رکوردها : 16574