دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196680
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 12:7
تعداد بازدید : 173

تحقیق پایانی, مدرسه علمیه زینب(س) شاهد

ویژگی های حکومت امام زمان (عج)

؟ با توجه به حکومت هایی که تا کنون در سطح جهان بوده، هر حکومتی خود را بر حق می داند و امتیازاتی برای خود بر می شمارد. در حالیکه با کمی توجه و تحقیق روشن می شود، که هر حکومتی منافع قشر یا طبقه خاصی از افراد را مد نظر دارد و یا برای ارضا اهداف مادی و شخصی طبقه حاکم تلاش می کند و به هر کاری دست می زند. با توجه به آگاهی هایی که بعد از انقلاب اسلامی ایران در کشورمان و در منطقه خاور میانه و در سطح جهان بوجود آمده، مردم پی برده اند که این حکومت ها حق نیستند و با تبلیغاتی که اسلام برای حکومت جهانی بقیه الله الاعظم می کند همه با اشتیاق منتظر این اتفاق مهم هستند.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ..زینب شاهد (سلام الله علیها)...................................................................

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

ویژگی های حکومت امام زمان(عج)

 

1385

 

خدیجه نبی پور

 

سرکارخانم قصری منش

 

-

 

 

چکیده

حکومت حضرت مهدی (عج) را با توجه به آیات و روایات مورد بررسی قرار گرفته انواع حکومت از لحاظ شرعی که الهی و غیر الهی جاهلی است تقسیم شده است در حکومتهای الهی حاکم به اذن خداوند پیامبر ص و پس از ایشان اوصیای ایشان امامان معصوم علیهما السلام هستند که به ترتیب از امام علی (ع) شروع شده و تا امام عصر بقیه الله الاعظم+ ادامه پیدا می کند.

و انواع حکومت ها که مردی به قولی دمکراتیک و حکومت دیکتاتوری یا استبدادی توضیح داده شده ذکر احادیثی که در ارتباط با حکومت حضرت ولی عصر (عج) از ائمه معصومین نقل شده و پس از آن بیان آیاتی که ضاهد محکم و متقنی است بر حکومت حضرت بقیه الله الاعظم که مژده تحقق آن حکومت توسط خداوند در قرآن کریم بیانش ده که روزی حضرت مهدی (عج) خواهند آمد و حوکمت الهی و قرآنی را در گستره هستی حاکم خواهند کرد و همان طور که خداوند فرموده عدل و قسط در جامعه جاری خواهد شد حضرت مهدی «عج» فرهنگ ها را عوض خواهد کرد در حکومت ایشان مردم به کمال عقلی خواهند رسید.

بردگان جهان آزاد، انسان ها از لحاظ معنوی بدرجات بالایی خواهند رسید رفاه، آسایش امنیت بر جامعه حاکم و دین واحد جهانی شکیل خواهد شد این روند ادامه خواهد داشت تا زمانی که خداوند امر را بر همه تمام کند و نفخه در صور دمیده شود و به اذن پروردگار تمام هستی حتی ملائکه قبض روح شوند و عالم قیامت بپا شود.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :