دوشنبه - 2020 ژوئن 01 - 10 شوال 1441 - 12 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196669
تاریخ انتشار : 15 مهر 1388 11:51
تعداد بازدید : 107

تأثیر انقلاب اسلامی ایران برپیدایش والگو پذیری دفاعی حزب الله-کوثر

تأثیر انقلاب اسلامی ایران برپیدایش والگو پذیری دفاعی حزب الله

تاثيرات جهاني انقلاب اسلامي ايران، همان که دشمنان انقلاب از آن به پديده (( خمينيسم)) ياد مي کنند، آن قدر شگرف و عظيم است که انديشه ي خلّاق هر انساني را به واکاوي در اين زمينه وا مي دارد. همين انگيزه سبب شد تا موضوع صدور انقلاب و زمينه هاي پيدايش آن و به طور کلي تاثير انديشه ي انقلاب اسلامي ايران بر نهضت هاي اسلامي مورد توجه قرار گيرد. بدين جهت با ارائه ي الگوي عملي در بحث صدور، با اشاره اي کوتاه به نحوه ي تاسيس و تشکيل حزب الله لبنان به عنوان نمونه اي بارز از تجربه ي عملي انقلاب اسلامي ايران،صدور انقلاب را که يکي از اهداف ونتایج تاثيرگذار آن مي باشد، مطرح می گردد .

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه کوثر/سال:

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

تأثیر انقلاب اسلامی ایران برپیدایش والگو پذیری دفاعی حزب الله

 

 

1388

سمیه کاظمی خالدی

 

خانم فرزانه نیکو برش راد

 

خانم شهربانو محلاتی

 

انقلاب اسلامی ایران،صدور انقلاب،حزب الله لبنان 

 

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

تاثيرات جهاني انقلاب اسلامي ايران، همان که دشمنان انقلاب از آن به  پديده (( خمينيسم)) ياد مي کنند، آن قدر شگرف و عظيم است که انديشه ي خلّاق هر انساني را به واکاوي در اين زمينه وا مي دارد. همين انگيزه سبب شد تا موضوع صدور انقلاب و زمينه هاي پيدايش آن و به طور کلي تاثير انديشه ي انقلاب اسلامي ايران بر نهضت هاي اسلامي مورد توجه قرار گيرد. بدين جهت با ارائه ي الگوي عملي در بحث صدور، با اشاره اي کوتاه به نحوه ي تاسيس و تشکيل حزب الله لبنان به عنوان نمونه اي بارز از تجربه ي عملي انقلاب اسلامي ايران،صدور انقلاب را که يکي از اهداف ونتایج تاثيرگذار آن مي باشد، مطرح می گردد . انقلاب اسلامي ايران با هدف ايجاد حکومت اسلامي در سال 57 شکل گرفت. ماهيت اسلامي و ديني، رهبري مقتدرانه امام راحل(ره) و نقش مردم در شکل گيري فرآيند انقلاب و همچنين به ثمر رسيدن اين تلاش ها، سبب شد تا انقلاب اسلامي ايران به عنوان مدل و الگويي رهايي بخش، در بين ملل مستضعف جهان بالاخص نهضت هاي اسلامي قرار گيرد.

حزب الله که در واقع مولود مبارک مقاومت اسلامي در لبنان می باشد، توانست با بهره گيري از تجربه ي انقلاب اسلامي ايران به عنوان سد بزرگي در برابر رژيم اشغالگر قدس بايستد و رؤياي شکست ناپذيري آن را به سراب مبدل سازد.

روش تحقيق، به صورت تحليل محتوا بوده و با استفاده از روش کتابخانه اي تنظیم گردیده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :