دوشنبه - 2020 فوريه 17 - 23 جمادي الثاني 1441 - 28 بهمن 1398
16506رکورد در مدت زمان 0.655ثانیه
عبارت مورد جستجو :
دین طبق نخستین آیات نازل شده بر پیامبر(ص)بر دو عنصر بنیادین تعلیم و تربیت،یعنی کسب علم و دانش(علم بالقلم) از یک سو،و تعالی روح و کمال انسانی(علم الانسان ما لم یعلم)از سوی دیگر تأکید می کند.از دریچه همین تأکید است که می توان اولا به این ادعا که قرآن یک کتاب تربیتی است استدلال کرد،ثانیا بر اهداف و آرمانهای عام و کلی نظام تربیت اسلامی وقوف یافت.
اصل عفت یکی از اصول بنیادین نظام ارزشی اسلام است. بر این اساس و در راستای حفظ عفت عمومی و تربیت عفیفانه فرزندان احکام و دستورهای بسیاری در قرآن کریم خطاب به مومنان صادر شده که در سوره نور بخش زیادی از آن ها آمده است. در این سوره که می توان آن را سوره «عفت» نامید، مهم ترین مسئله ای که مطرح شده، مسئله عفت عمومی و مبارزه با هرگونه آلودگی جنسی است.
امام هادی علیه السلام فرمودند:ألنّاسُ فِی الدُّنیا بِالأموالِ، وَ فِی الآخِرَةِ بِالأعمَالِ؛جایگاه مردم در دنیا به «اموال» است و در آخرت به «اعمال».اعلام الدین، ص 315.
اعمال ماه مبارک رجب 21 فروردین 1395 9:44
فضیلت و اعمال ماه مبارک رجب ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زیادی دارند و در فضیلت آنها روایات بسیاری وارد شده است
از جنبه ی روانشناسی،به خاطر اینکه فقر عامل برخی از جرایم و همچنین افسردگی می گردد،قابل توجه می باشد.
داستانی جالب از نذر مادر متوکل عباسی برای امام هادی علیه السلام برای شفای فرزندش
امام علی بن محمد الهادی علیه السلام در نیمة ذی الحجه سال 212ق نزدیک شهر مدینه در روستای صریا، چشم به دنیا گشود و در ماه رجب سال 254ق در سرّ من رأی (سامرا) توسط معتز عباسی به شهادت رسید.
یا هادی المضلّین 23 فروردین 1395 8:55
مولای من تنها همین را می توانیم از شما بخواهیم : یا هادی المضلین ، یا وجیها عندالله ،اشفع لنا عندالله.
سوم ماه رجب شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام برهمه شیعیان تسلیت باد. - مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج)
به مناسبت فرارسیدن سال نو شمسی و نام گزاری این سال به نام « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » از جانب مقام معظم رهبری "مد ظله العالی " این مدرسه اقدام به برگزاری نشستی تحلیلی در این خصوص با حضور استاد ارجمند حجت الاسلام و االمسلمین آقای عشرتی کرده است .
  • تعداد رکوردها : 16506