سه شنبه - 2017 نوامبر 21 - 3 ربيع الاول 1439 - 30 آبان 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195577
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 9:44
تعداد مشاهدات : 150

تحقیق پایانی حضرت معصومه علیها سلام

تربیت فرزند قبل از تولدتاشیر خواری

جهان بيني اسلام ، در وجود انسان معرفت پروردگار قرار داده شده است و اعتقاد به مبدا آفرينش در فطرت او ريشه دارد . هدف از آفرينش انسان هم بندگي براي رسيدن به قرب الهي است و دست يابي به اين كمال و سعادت واقعي زماني ميسر است كه بستر مناسب براي برانگيختني و شكوفايي استعداد هاي فطري او مهيا باشد . اگر انسان هدايت خود را از طريق پروردگار كه خالق او است و حقيقت انسان و استعدادهايش را به خوبي مي شناسد دريافت نمايد و به وسيله انبياء و پيامبران و امامان كه در واقع مجريان اراده الهي و تربيت كنندگان حقيقي نفوس انسان ها است بگيرد در واقع به سعادتي بزرگ دست يافته است اگر چه در اين ميان عواملي گوناگوني مانند پدر و مادر ، معلم ومدرسه ، محيط و اجتماع ، دوستان و معاشران ، و ... در تربيت ديني موثر هستند اما در صورتي كه والدين فاقد برنامه ريزي و شناخت معيار هاي ديني براي تربيت كودك باشند ، نمي توان گفت كه كودك به سعادتي كه مورد انتظار است مي رسد .

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

تربیت فرزند قبل از تولدتاشیر خواری

 

زمستان 1387

 

 

زینب سادات موسوی مهماندوستی

 

حمید رضا فاتحی

مجتبی تدین

تربیتخوار فرزند  تولد شیر 


در جهان بيني اسلام ، در وجود انسان معرفت پروردگار قرار داده شده است و اعتقاد به مبدا آفرينش در فطرت او ريشه دارد .

هدف از آفرينش انسان هم بندگي براي رسيدن به قرب الهي است و دست يابي به اين كمال و سعادت واقعي زماني ميسر است كه بستر مناسب براي برانگيختني و شكوفايي استعداد هاي فطري او مهيا باشد .

اگر انسان هدايت خود را از طريق پروردگار كه خالق او است و حقيقت انسان و استعدادهايش را به خوبي مي شناسد دريافت نمايد و به وسيله انبياء و پيامبران و امامان كه در واقع مجريان اراده الهي و تربيت كنندگان حقيقي نفوس انسان ها است بگيرد در واقع به سعادتي بزرگ دست يافته است اگر چه در اين ميان عواملي گوناگوني مانند پدر و مادر ، معلم ومدرسه ، محيط و اجتماع ، دوستان و معاشران ، و ... در تربيت ديني موثر هستند اما در صورتي كه والدين فاقد برنامه ريزي و شناخت معيار هاي ديني براي تربيت كودك باشند ، نمي توان گفت كه كودك به سعادتي كه مورد انتظار است مي رسد .

بايد توجه داشت كه والدين از همان آغاز زندگي مشترك آگاهي لازم را در تمام زمينه ها داشته باشند ، چون هنگامي كه جوانان تصميم به تشكيل زندگي مشترك مي گيرند مي بايست در انتخاب همسري شايسته و هم كفو دقت كنند و اگر در اين انتخاب دقت كافي را مبذول ندارند مطمئناً در تربيت نسل آينده با مشكل مواجه خواهند شد .

جوانان بايد زندگي مشترك را با داشتن آگاهي هاي كافي از تعاليم ديني و شرايط زماني و مكاني و روحي و رواني مناسب آغاز كنند . و از آداب شب زفاف و نحوه برگزاري مراسم جشن عروسي طبق آيين اسلامي و شريعت آگاه باشند . و در مرحله بعد (تولد كودك) مقصود از تولد كودك زماني است كه والدين آمادگي پذيرش مسئوليت برزگ و حساس پدر و مادر شدن را در خود احساس كرده و تصميم به بچه دار شدن مي گيرند تا در كنار فرزندي سالم و صالح به زندگي مشترك خود لطافت و استحكام بيشتري ببخشند و براي رسيدن به اين مهم مي بايست از ايام مناسب براي آميزش صحيح و خوردن غذاهاي مناسب و آگاه بودن از حالات و روحيات و سلامتي كامل جسم و جان برخوردار باشند و با توكل بر خداوند و مدد خواستن از يگانه مطلق صاحب فرزندي سالم و زيبا شوند .

پس از تشكيل نطفه دوران بارداري آغاز مي گردد و پدر و مادر بايستي آگاهي هاي لازم را براي گذراندن اين دوران كه حساس ترين دوران است كسب كنند تا ان شاء الله اين زمان را كه 9 ماه به طول مي انجامد به خوبي پشت سر گذارند .

 

 

 

 

 (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه حضرت معصومه علیها سلام

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :