سه شنبه - 2018 ژوئن 19 - 6 شوال 1439 - 29 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193566
تاریخ انتشار : 29 دی 1387 11:22
تعداد مشاهدات : 275

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

نقش آب در حیات و خلقت موجودات از دیدگاه آیات و روایات

این تحقیق پیرامون «بررسی نقش آب در حیات و خلقت موجودات از دیدگاه آیات و روایات» می باشد. یکی از نعمت های بزرگ پروردگار که زندگی آدمی، بلکه همه موجودات زنده وابستگی کامل به آن دارد و حیات بدون آن میسر نیست آب است. آب که از دو عنصر اکسیژن و ئیدروژن تشکیل شده است، یکی از ضروری ترین مواد لازم برای بدن است. برای اهمیت آب همین بس که از گذشته بسیار دور، یکی از چهار عنصر اصلی زندگی شناخته شده و بسیار مهم به شمار آمده است. آب علاوه بر خاصیت حیات بخشی، خاصیت فوق العاده مهم پاک کنندگی دارد. اوصاف زیادی برای آب در قرآن بیان شده است که مفصلاً آن را شرح می دهیم. اهمیت و فواید آب در زندگی روزمره بشر از جمله، مصارف شرب و نوشیدن، استفاده آن در عرصه کشاورزی، پرورش گیاهان و مواد غذایی لازم برای انسان، خواص بهداشتی آن در درمان بیماری ها و زیبایی آفرینی و نشاط بخشی در طبیعت به وضوح دیده می شود. و نقش اصلی آب در حیات و خلقت موجودات بیش از پیش هر صاحب فکری را به توجه و تأمل به قدرت خداوند وا می دارد که فقط او قادر و توانا بر هر کاری است. با تمامی این اوصاف، غرض و مقصود از طرح این موضوع تحت عنوان نقش حیاتی آب، بیان ارزش والای آب در حیات و خلقت موجودات است.

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

 

نقش آب در حیات و خلقت موجودات از دیدگاه آیات و روایات

 

1387

عفت عباسی    

خدیجه بوترابی

شهربانو محلاتی

ماء،حیات، آب ، اهمیت و فواید آب

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 این تحقیق پیرامون «بررسی نقش آب در حیات و خلقت موجودات از دیدگاه آیات و روایات» می باشد. یکی از نعمت های بزرگ پروردگار که زندگی آدمی، بلکه همه موجودات زنده وابستگی کامل به آن دارد و حیات بدون آن میسر نیست آب است.

آب که از دو عنصر اکسیژن و ئیدروژن تشکیل شده است، یکی از ضروری ترین مواد لازم برای بدن است. برای اهمیت آب همین بس که از گذشته بسیار دور، یکی از چهار عنصر اصلی زندگی شناخته شده و بسیار مهم به شمار آمده است. آب علاوه بر خاصیت حیات بخشی، خاصیت فوق العاده مهم پاک کنندگی دارد. اوصاف زیادی برای آب در قرآن بیان شده است که مفصلاً آن را شرح می دهیم.

اهمیت و فواید آب در زندگی روزمره بشر از جمله، مصارف شرب و نوشیدن، استفاده آن در عرصه کشاورزی، پرورش گیاهان و مواد غذایی لازم برای انسان، خواص بهداشتی آن در درمان بیماری ها و زیبایی آفرینی و نشاط بخشی در طبیعت به وضوح دیده می شود. و نقش اصلی آب در حیات و خلقت موجودات بیش از پیش هر صاحب فکری را به توجه و تأمل به قدرت خداوند وا می دارد که فقط او قادر و توانا بر هر کاری است.

با تمامی این اوصاف، غرض و مقصود از طرح این موضوع تحت عنوان نقش حیاتی آب، بیان ارزش والای آب در حیات و خلقت موجودات است.

کلید واژه:    ماء،حیات، آب ، اهمیت و فواید آب .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :