يکشنبه - 2018 ژولاي 22 - 10 ذيقعده 1439 - 31 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193480
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1386 13:3
تعداد مشاهدات : 192

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

ارزش وجايگاه مادر در اسلام

ترديدي نيست كه در امر رشد فرزندان، مسئوليت مادران سنگين‏تر است. در همان حاليكه مادر به وسيلة نفوذ تأثير خود، مي‏تواند فكر صنعتي يا روح شاعرانه فرزندش را متوجّه خوبي و نيكي سازد، همانطور مي‏تواند فكر او را به طرف بدي و شرارت بكشد و از جهات بسياري مي توان گفت مادر، يگانه مسئول رشد و انحراف و فساد، خوشبختي يا سيه‏روزي است. موضوعي كه مرا بر آن داشت تا پيرامون آن به تحقيق و بررسي بپردازم«ارزش و جايگاه مادر در اسلام» مي‏باشد. تا از اين وراء به نقش مادر در رابطه با فرزند به جستجو بپردازم. در اين تحقيق به دنبال ارزش و اهميت مادر و جايگاه آن در اسلام، قرآن و روايات بوده‏ام تا در اين راستا به سؤالاتي كه ذهنم را به خود مشغول ساخته‏اند، پاسخي داده باشم. نهايتاً نتيجه‏اي كه به آن دست يافتم، اين بوده كه يك مادر با توجه به ارزش و اعتباري كه در اسلام دارا مي‏باشد، مي‏تواند به جايگاه مادري خود پي برده و به تربيت و پرورش صحيح فرزندان خود بپردازد، تا در ساية اين وظيفة خطير به جامعة خود خدمتي كرده باشد.

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

ارزش وجايگاه مادر در اسلام

 

 

1386

مرجان موسوی  

زهرا رحمانی

فرزانه السادات نیکو برش

امّ،مادر ، جایگاه و اهمیت مادر

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

ترديدي نيست كه در امر رشد فرزندان، مسئوليت مادران سنگين‏تر است. در همان حاليكه مادر به وسيلة نفوذ تأثير خود، مي‏تواند فكر صنعتي يا روح شاعرانه فرزندش را متوجّه خوبي و نيكي سازد، همانطور مي‏تواند فكر او را به طرف بدي و شرارت بكشد و از جهات بسياري مي توان گفت مادر، يگانه مسئول رشد و انحراف و فساد، خوشبختي يا سيه‏روزي است.

موضوعي كه مرا بر آن داشت تا پيرامون آن به تحقيق و بررسي بپردازم«ارزش و جايگاه مادر در اسلام» مي‏باشد. تا از اين وراء به نقش مادر در رابطه با فرزند به جستجو بپردازم.

در اين تحقيق به دنبال ارزش و اهميت مادر و جايگاه آن در اسلام، قرآن و روايات بوده‏ام تا در اين راستا به سؤالاتي كه ذهنم را به خود مشغول ساخته‏اند، پاسخي داده باشم. نهايتاً نتيجه‏اي كه به آن دست يافتم، اين بوده كه يك مادر با توجه به ارزش و اعتباري كه در اسلام دارا مي‏باشد، مي‏تواند به جايگاه مادري خود پي برده و به تربيت و پرورش صحيح فرزندان خود بپردازد، تا در ساية اين وظيفة خطير به جامعة خود خدمتي كرده باشد.

کلید واژه : امّ،مادر ، جایگاه و اهمیت مادر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :