يکشنبه - 2018 سپتامبر 23 - 13 محرم 1440 - 1 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192132
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:28
تعداد بازدید : 185

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

خانواده متعالی از نظر اسلام

خانواده بستري براي رشد كمال و هدايت انسانها است كه بناي آن بر الفت و همدلي استوار است. اسلام زندگي خانوادگي را بر مبناي حقوق و مسئوليت قرار مي دهد كه در آن وظيفه هر يك از اعضاء معلوم و مشخص است. اگر افراد به وظايف خود به خوبي آگاه بوده و عمل كنند به رشد و كمال دست يافته و اگر اين طور نباشند خانواده به تعالي نمي رسد. در عين آنكه گذشت و فداكاري زوجين براي گرمي خانواده بسيار مهم است. اين خانواده داراي ويژگي هاي بسياري از جمله ايمان و توكل، آرامش و مودت، كفويت، رعايت حقوق، تعاون و ... ميباشد كه افراد با شناخت اين ويژگي ها و الگو قرا دادن زندگي ائمه (علیه السلام) مي توانند به آن تعالي كه خداوند از آنها خواسته نزديك شوند و در عين حال بايد راه رسيدن به اين تعالي را هم بدانند كه از جمله اين راهها داشتن روابط سالم در خانواده، تربيت صحيح فرزندان،انجام فرائض الهي و ... است. پس شناخت اين ويژگي ها و راه رسيدن به آنها بسيار مهم است. مسئله تحقيق ما اين است كه اگر خانواده ها در مسير تعالي نباشند و راه درست را نروند به هدف خلقت كه رشد و قرب الهي است نمي رسند.

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

خانواده متعالی از نظر اسلام

 

1395

 

زینب عباسی                  

عذرا خلیلی

 

فاطمه  السادات ارفع  

خانواده، متعالي، اسلام، خانواده متعالي

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

خانواده بستري براي رشد كمال و هدايت انسانها است كه بناي آن بر الفت  و همدلي استوار است. اسلام زندگي خانوادگي را بر مبناي حقوق و مسئوليت قرار مي دهد كه در آن وظيفه هر يك از اعضاء معلوم و مشخص است. اگر افراد به وظايف خود به خوبي آگاه بوده و عمل كنند به رشد و كمال دست يافته و اگر اين طور نباشند خانواده به تعالي نمي رسد. در عين آنكه گذشت و فداكاري زوجين براي گرمي خانواده بسيار مهم است.

 اين خانواده داراي ويژگي هاي بسياري از جمله ايمان و توكل، آرامش و مودت، كفويت، رعايت حقوق، تعاون و ... ميباشد كه افراد با شناخت اين ويژگي ها و الگو قرا دادن زندگي ائمه (علیه السلام) مي توانند به آن تعالي كه خداوند از آنها خواسته نزديك شوند و در عين حال بايد راه رسيدن به اين تعالي را هم بدانند كه از جمله اين راهها داشتن روابط سالم در خانواده، تربيت صحيح فرزندان،انجام فرائض الهي و ... است. پس شناخت اين ويژگي ها و راه رسيدن به آنها بسيار مهم است.

مسئله تحقيق ما اين است كه اگر خانواده ها در مسير تعالي نباشند و راه درست را نروند به هدف خلقت كه رشد و قرب الهي است نمي رسند.

كليد واژه ها: خانواده، متعالي، اسلام، خانواده متعالي

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :