دوشنبه - 2019 مارس 25 - 19 رجب 1440 - 5 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192114
تاریخ انتشار : 9 مهر 1395 9:53
تعداد بازدید : 242

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

شما جوانها به معنای واقعی کلمه ثروت بزرگ کشورید

امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزش های والای خود و اعتقاد به حاکمیت دین خدا، با جبهه ی وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ی ایفای نقش خود -در صورت نیاز- باشند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا ، در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم هوایی شهید ستاریحضور یافتند.


رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم با تأکید بر لزوم آمادگی های روزافزون «ایمانی و اعتقادی»، «علمی و فنی» و «سازمانی و انضباطی» نیروهای مسلح و انتقال تجربیات گران بهای دفاع مقدس به نیروهای جوان، تأکید کردند: امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزش های والای خود و اعتقاد به حاکمیت دین خدا، با جبهه ی وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ی ایفای نقش خود -در صورت نیاز- باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای نیروهای جوان، مؤمن و کارآمد را ثروت بزرگ و واقعی کشور خواندند و با اشاره به دوران دفاع مقدس گفتند: دوران دفاع مقدس، آزمونی دشوار بود که در آن، جوهر ارتش جمهوری اسلامی ایران آشکار، و کارهای برجسته و درخشانی به دست نیروهای ارتش انجام شد.

ایشان فرمودند : این راهی که شما جوانان عزیزِ امروز ما انتخاب کرده اید، راه پُربرکتی است و شما با انتخاب این راه، ثروتی برای کشورتان تولید کرده اید. شما جوانها به معنای واقعی کلمه ثروت بزرگ کشورید. برای هر کشوری، هیچ ثروتی، هیچ منبع نیرویی ارزشمندتر از نیروی انسانی کارآمد و مؤمن و آزاده و سرافراز نیست؛ و امروز شما مصداق این نعمت بزرگ و این ثروت بزرگید؛ این را قدر بدانید.

 جوانان عزیز امروز، جنگ تحمیلی را درک نکرده اند. همه یا اغلب شما جوانهای عزیزی که امروز در این میدان هستید، کسانی هستید که بعد از پایان جنگ به دنیا آمدید. دوران دفاع مقدّس دوران عجیبی بود، دوران مهمّی بود، دوران آزمون دشواری بود. در آزمونها است که انسانهای بزرگ و سخت کوش، خودشان را بحقیقت نشان میدهند؛ آنجا است که جوهرها آشکار میشود. در دفاع مقدّس، جوهر ارتش جمهوری اسلامی ایران آشکار شد. ارتش در بخشهای مختلف، با عناصر گوناگون خود توانست کارهای درخشان و بزرگی را انجام بدهد. شما نامی از دفاع مقدّس شنیده اید. یکی از کارهای بسیار لازم در همین دانشگاه ها و در محیط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران و بخصوص نیروهای مسلّح، آشناییِ روزافزون با دوران دفاع مقدّس است. دوران دفاع مقدّس یک دوران معمولی نبود، یک دوران عادی نبود.

 نیروهای مسلّح سالهای متمادی آرامش و انتظار دارند برای روز مبادا. روز مبادا آن روزی است که کشورشان، ملّتشان، مرزهایشان، هویّتشان مورد تهاجم قرار میگیرد؛ آنجا است که نیروهای مسلّح در خطّ مقدّم برای دفاع قرار میگیرند و امتحان خود را آنجا پس میدهند. در دوران دفاع مقدّس همه چیزِ کشور مورد تهاجم قرار گرفت؛ نه فقط مرزهای کشور، [ بلکه ] هویّت ملّی کشور، نظام اسلامی کشور، انقلاب بزرگ ملّت ایران، ارزشهای فراوانی که این ملّت بزرگ در مقابل چشم خود قرار داده بود، همه مورد تهاجم قرار گرفت. آنجا فقط رژیم بعثی صدّام نبود که در مقابل ما قرار گرفته بود، در حقیقت یک جنگ عمومی بود، یک جنگ بین المللی علیه ملّت ایران بود؛ ناتو به عراق کمک میکرد؛ آمریکا کمک میکرد؛ شورویِ آن روز کمک میکرد؛ ارتجاع عرب کمکهای مالی خود و مادّی خود و دلارهای نفتی خود را، مثل سیل، به سمت آنها سرازیر میکرد؛ تبلیغاتشان -که در اختیار صهیونیست ها بود و هست- در همه ی دنیا، شب و روز به نفع آنها و علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش میکرد. در این معرکه ی عظیم، در این قیامت کبرا، نیروی عظیم ملّت ایران، نیروی ایمان، نیروی مقاومت، نیروی اعتماد به خدا، نیروی متّکی به روح الله، و در صدر همه ی آنها نیروهای مسلّح نظام جمهوری اسلامی ایران قیام کردند. قیام لله یعنی این. اَن تَقوموا للهِ ِ مَثنی و فُرادی ؛(۲) قیام لله کردند، وارد میدان شدند، از جان خود، از نیروی خود، از توانایی خود بهره بردند.

 عزیزان من، جوانان عزیز من! اینها نسل گذشته ی شما هستند. اینها کسانی هستند که شما به دنبال آنها آمده اید و شما میراث برِ افتخارات آنها هستید. آن روز ارتش این قدر در چشم مردم عزیز نبود؛ صیّادها و بابایی ها و شخصیّت های بزرگ ارتشی با آن فداکاری هایشان، سرداران و امیرانی که در میدانهای جنگ از همه ی توان خود برای مقابله با دشمن استفاده کردند، آنها بودند که این افتخار را آفریدند؛ آنها بودند که این محبوبیّت را برای ارتش جمهوری اسلامی ایران به وجود آوردند. بنده از نزدیک شاهد مجاهدتها بودم و دیدم که چه میکنند و چگونه از جان خودشان و از توان خودشان مایه میگذارند.

 عزیزان من! خودتان را مجهّز کنید، خودتان را آماده کنید؛ هم از لحاظ آمادگی علمی و فنّی، هم از لحاظ آمادگی سازمانی و انضباطی، و هم از لحاظ آمادگی ایمانی و عقیدتی و روحی که این پشتوانه ی همه ی آنها است. دلتان را در این راه با خدا همراه کنید. کشور شما کشور بزرگی است، کشور بااهمّیّتی است، کشور باعظمتی است؛ ملّت شما ملّت هوشمند و شجاع و مقتدری است -این حرفی نیست که ما بزنیم؛ امروز همه ی دنیا آن کسانی که آشنا هستند و حاضرند سخن بگویند، این سخن را علناً میگویند و دشمنان هم که حاضر نیستند صریحاً اعتراف کنند، در دلْ این را قبول دارند و عقیده ی آنها در موارد بسیاری آشکار میشود و به گوش ما میرسد- این کشور به خاطر استقلال، به خاطر ایمان، به خاطر اعتقاد به اسلام، به خاطر اعتقاد به حاکمیّت دین خدا در زمین و در جامعه، به خاطر ارزشهای والایی که در نظر دارد، یک جبهه ی بزرگی هم از دشمنان دارد که اینها دائم مشغولند. البتّه نزدیک به چهل سال است که مشغول حمله کردن و یقیناً ناکام شدنند؛ تا امروز ناکام شده اند، بعد از این هم به توفیق الهی ناکام خواهند شد. شما در این ناکام سازیِ دشمن باید به معنای واقعی کلمه نقش ایفا کنید؛ پس باید خودتان را بسازید. من از استادان محترم، از روحانیّون محترم که با این دلهای پاک، با این جوانهای عزیز سروکار دارند، جدّاً میخواهم که تمام توان خود را صرف کنند برای اینکه تجربه های خود، آمادگی های معنوی و علمی و روحی خود را به این جوانهای عزیز منتقل کنند. به توفیق الهی و به لطف الهی، در آینده از شما مردان بزرگی ساخته خواهد شد که ان شاءالله کشور به شماها افتخار خواهد کرد؛ اگر تلاش کنید.

 امیدواریم خداوند متعال همه ی شما را موفّق بدارد و ان شاءالله فردای شما از امروز شما بسیار بهتر باشد و همین هم خواهد بود به توفیق الهی و فردای این کشور از امروز این کشور، بمراتب بهتر و پیشرفته تر خواهد بود. نام مبارک ولیّ عصر (ارواحنافداه) مایه ی برکت سخن و برکت محفل ما است؛ امیدواریم دعای آن بزرگوار شامل حال ما باشد و شهیدان عزیز ما و امام بزرگوار ما از ما و از عملکرد ما راضی باشند.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :