چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191647
تاریخ انتشار : 16 دی 1388 8:50
تعداد بازدید : 95

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

وهابيت و عملكرد وهابيت در دوران معاصر

موضوع اين تحقيق عملكرد وهابيت در دوران معاصر است كه در آن مهم ترين عقايد وهابيه در خصوص كفر و شرك و دينداري و فهمي كه پيروان اين مسلك از شريعت و احكام شريعت داشتند و حلال و حرام هاي فقهي ، كلامي و اخلاقي مورد بحث و بررسي قرار گرفته است . علي الخصوص اهميت عبادات و عادات و بروز اين دو مقوله در انديشه وهابيه و تلقي آن ها از عبادت و احكام لا يتغير در اين خصوص بسيار اهميت دارد . از ديگر عواملي كه مورد بررسي قرار گرفته نقش استعمار در پيدايش اين مسلك براي ايجاد تفرقه و اختلاف عميق در دنياي اسلام بوده است . همين بحث ساخت هاي قدرت و ماهيت جنبش وهابيه را نيز مشخص مي كند . هدف از اين پژوهش آشنايي با اهداف و انديشه هاي وهابيه و درك بنيادهاي اساسي اين جنبش است . در اين تحقيق به مسائلي چون : سير تاريخي اسلام از آغاز تا پيدايش وهابيت و عقايد و افكار وهابيت و عملكرد آن ها و چالش هاي فكري و سياسي وهابيت در دوران معاصر پرداخته است .

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

وهابيت و عملكرد وهابيت در دوران معاصر

 

 

1388

 

اکرم نصرتی             

خدیجه بوترابی   

 

طوبی شاکری   

عملكرد ، وهابيت ، دوران معاصر

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع اين تحقيق عملكرد وهابيت در دوران معاصر است كه در آن مهم ترين عقايد وهابيه در خصوص كفر و شرك و دينداري و فهمي كه پيروان اين مسلك از شريعت و احكام شريعت داشتند و حلال و حرام هاي فقهي ، كلامي و اخلاقي مورد بحث و بررسي قرار گرفته است . علي الخصوص اهميت عبادات و عادات و بروز اين دو مقوله در انديشه وهابيه و تلقي آن ها از عبادت و احكام لا يتغير در اين خصوص بسيار اهميت دارد .

از ديگر عواملي كه مورد بررسي قرار گرفته نقش استعمار در پيدايش اين مسلك براي ايجاد تفرقه و اختلاف عميق در دنياي اسلام بوده است . همين بحث ساخت هاي قدرت و ماهيت جنبش وهابيه را نيز مشخص مي كند .

هدف از اين پژوهش آشنايي با اهداف و انديشه هاي وهابيه و درك بنيادهاي اساسي اين جنبش است .

در اين تحقيق به مسائلي چون : سير تاريخي اسلام از آغاز تا پيدايش وهابيت و عقايد و افكار وهابيت و عملكرد آن ها و چالش هاي فكري و سياسي وهابيت در دوران معاصر پرداخته است .

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :