چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191646
تاریخ انتشار : 16 دی 1388 8:41
تعداد بازدید : 108

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

آسیب شناسی اشتغال زن در بیرون از خانه بر خانواده

خانواده از نظر ظاهري كوچكترين واحد اجتماع است ولي از جهت اهميت و ارزش اساس و پايه اجتماع را تشكيل مي دهد و دين مقدس اسلام براي اصلاح خانواده ها اهميت فوق العاده اي قائل است و اگر فرهنگ و آگاهي و تعهد در خانواده ها مطلوب و ثمربخش باشد قهراً در اجتماع هاي بزرگ شهري و كشوري وجهاني نيز ، گام هاي مثبت به سوي كمال و موفقيت برداشته خواهد شد و در صورت كم رنگ شدن فرهنگ و آگاهي و تعهد درخانواده ها آسيب جدي به خانواده ها وارد مي شود. به همین سبب در این تحقیق سعی بر این است که:اثرات اشتغال زن در روابط خانوادگی و تاثیر آن بر سلامت جسم و روان زن و همسر و فرزند مورد بررسی قرار گیرد و همچنین به عواملی که باعث این امر مهم می شود اشاره گردد. وازآنجا که زنان نقش مهمی در سلامت و روابط خانواده دارند ، در این پژوهش به اثرات اشتغال زنان در زمینه های مختلف از جمله : همسر داری ، تربیت فرزند ، مدیریت خانواده و نقش اجتماعی آن نیز پرداخته شده است . بنابراين زنان نقش پراهميتي در حفظ خانواده دارند چون خانواده قلب جامعه است و اگر خانواده متزلزل شود كاخ زندگي اجتماعي هم به زودي فرو مي ريزد

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

آسیب شناسی اشتغال زن در بیرون از خانه بر خانواده

 

 

1388

 

لیلا پیری            

خدیجه بوترابی   

 

طوبی شاکری   

خانواده ، زن ، اشتغال ، همسر ، فرزندان

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

خانواده از نظر ظاهري كوچكترين واحد اجتماع است ولي از جهت اهميت و ارزش اساس و پايه اجتماع را تشكيل مي دهد و دين مقدس اسلام براي اصلاح خانواده ها اهميت فوق العاده اي قائل است و اگر فرهنگ و آگاهي و تعهد در خانواده ها مطلوب و ثمربخش باشد قهراً در اجتماع هاي بزرگ شهري و كشوري وجهاني نيز ، گام هاي مثبت به سوي كمال و موفقيت برداشته خواهد شد و در صورت كم رنگ شدن فرهنگ و آگاهي و تعهد درخانواده ها آسيب جدي به خانواده ها وارد مي شود. به همین سبب در این تحقیق سعی بر این است که:اثرات اشتغال زن در روابط خانوادگی و تاثیر آن بر سلامت جسم و روان زن و همسر و فرزند مورد بررسی قرار گیرد و همچنین به عواملی که باعث این امر مهم  می شود اشاره گردد.

وازآنجا که زنان نقش مهمی در سلامت و روابط خانواده دارند ، در این پژوهش به اثرات اشتغال زنان در زمینه های مختلف از جمله : همسر داری ، تربیت فرزند ، مدیریت خانواده و نقش اجتماعی آن نیز پرداخته شده است .

بنابراين زنان نقش پراهميتي در حفظ خانواده دارند چون خانواده قلب جامعه است و اگر خانواده متزلزل شود كاخ زندگي اجتماعي هم به زودي فرو مي ريزد .

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :