دوشنبه - 2018 اکتبر 22 - 12 صفر 1440 - 30 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191598
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1395 21:10
تعداد بازدید : 291

مدرسه کریمه اهل بیت علیهم السلام

افسران جنگ امروز ؛ جوانان مومن انقلابی اند

امروز جمهوری اسلامی و نظام اسلامی با یک جنگ عظیمی مواجه است ؛ جنگ نرم
* جنگ نرم گسترده و همه جانبه
رهبر حکیم انقلاب اما چند سال پیش تر گویی دست شیطان را خوانده و به اهداف پلیدش پی برده بودند که چنین گفتند: «ببینید عزیزان! شماها می دانید امروز جمهوری اسلامی و نظام اسلامی با یک جنگ عظیمی مواجه است، لیکن جنگ نرم؛ خوب، حالا در جنگ نرم، چه کسانی باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکری اند. یعنی شما افسران جوانِ جبهه ی مقابله ی با جنگ نرمید... . باید با این جریان شیطانىِ خطرناک مقابله شود.»(۱۳۸۸/۰۶/۰۴) این جملات و عبارات در اوج فتنه ی ۸۸ و عملیات انقلاب رنگی دشمنان علیه ملت بیان شده است. یعنی در زمانی که اوج تهاجم علیه اصل انقلاب صورت گرفته بود، رهبر انقلاب اسلامی نیروهای جوان را فراخوان کرده و ضمن نشان دادن صف آرایی دشمنان و برشمردن اهداف این نبرد، به آنها نقش جدیدی اعطا کردند: «افسر جوان جبهه مقابله با جنگ نرم». عنوانی که تنها به دانشجویان بسنده نماند و در سال ۹۲ در دیدار به مناسبت ۱۳ آبان، دانش آموزان انقلابی کشور نیز به این نشان مفتخر شدند. اما آیا با پایان پرونده ی فتنه ی ۸۸ در آن سال ها، جنگ نرم دشمنان علیه ملت ایران به پایان رسید؟ از نظر رهبر انقلاب نه تنها جنگ نرم دشمنان پایان نیافته است، بلکه در حقیقت در این عرصه «لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی ها در داخل کشور، جذب جوان ها بخصوص جوان های فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان.»(۱۳۹۴/۰۷/۱۳) عباراتی در باب «جنگ نرمِ برنامه ریزی شده، گسترده و همه جانبه نظامِ سلطه با جمهوری اسلامی» که چند روز بعد از آن در دیدار با مدیران سازمان صداوسیما مطرح شد؛ جزئیات بیشتری از این صحنه نبرد را تکمیل کرد.
 
* مطالبه رهبر انقلاب از افسر جنگ نرم
حالا وقتی پس از ۹ سال نخبگان دانش آموزی در انجمن های اسلامی سراسر کشور به دیدار رهبر انقلاب رفته اند، ایشان برنامه ی دشمن برای این افسران را با جزئیات به تصویر می کشند: «این یکی از موارد سخت اختلاف بین ما و دشمنان ما است. دشمن، افسر جنگ نرم ما را، که جوان ها هستند، یک جور می پسندد، جمهوری اسلامی یک جور می پسندد... آمریکایی ها دلشان می خواهد جوان های ما آن شجاعت را نداشته باشند، آن امید را نداشته باشند، آن انگیزه را نداشته باشند، آن تحرّک را نداشته باشند، آن توان جسمی را نداشته باشند، آن توان فکری را نداشته باشند، نسبت به دشمن خوش بین باشند، نسبت به فرماندهی خودی و عقبه ی خودی بدبین باشند؛ جوان ما را دشمن این جوری می پسندد.»(۱۳۹۵/۰۲/۰۱) این نقشه ی پیچیده و گسترده چنان است که «تبلیغات رادیویی و تلویزیونی و اینترنتی دشمن و همه ی کارهای گوناگونی که می کند، که مخاطبش جوان های ما باشند، این است؛ جوان ایرانی را می خواهد تبدیل کند به آن چنان عنصری؛ عنصری که نه ایمان درستی دارد، نه شجاعت آن چنانی دارد، نه انگیزه ای دارد، نه امیدی دارد؛ می خواهد تبدیل کند به این.»(۱۳۹۵/۰۲/۰۱) اما حالا پدر معنوی این جوانان مومن و انقلابی اگر نقشه ی پیچیده ی دشمن را ساده ترسیم می کنند و پیش چشم ما می گذارند راهکار را هم نشان می دهند و آن را از همه ی افسران جوان جنگ نرم مطالبه می کنند: «جمهوری اسلامی درست نقطه ی مقابل [است]؛ می خواهد این جوان تبدیل بشود به یک عنصر فعّال و اثرگذار. حالا اینجا مطالبه ی بنده از شما عزیزان من و فرزندان من: شما باید نقش ایفا کنید برای اینکه همسالان خودتان را -جوانان دوران دبیرستان را که با شما همسال هستند- طبق این تعریف درست بار بیاورید و کمک کنید آنها این جوری بشوند... طبعاً، [این] در صورتی امکان پذیر است که در ساخت خود و در خودسازی توفیقی به دست آورده باشید.»(۱۳۹۵/۰۲/۰۱)
 
* وعده پیروزی
رهبر حکیم جوانان انقلابی اما به آنها وعده ی پیروزی و نصرت الهی را هم می دهند و در خلال این نوید، عنوان «سرباز حقیقت» را برای آنان انتخاب می کنند: «حقیقت رو به رشد است، حقیقت رو به بالندگی است. حقیقت ممکن است دچار سختی هایی در راه خود بشود امّا در نهایت پیروز خواهد شد. قرآن فرمود: فَاَمَّا الزَّبَدُ فَیَذهَبُ جُفآء؛ این کف روی آب می رود پی کارش نابود می شود. وَ اَمّا مایَنفَعُ النّاسَ فَیمکُثُ  فِی الاَرض؛ آن چیزی که نافع است، آن چیزی که حیات مردم به آن است، یعنی آن آب روان، آب زلال، آن می ماند. حقیقت این جوری است، حقیقت پیروز خواهد شد، حقیقت به اهداف خود دست خواهد یافت.  بله، در راهش مشکلاتی وجود دارد. شرطش این است که در مقابل این مشکلات خودش را نبازد؛ سرباز حقیقت، افسر حقیقت، رهرو حقیقت خودش را در مقابل این مشکلات نبازد. وقتی نباخت، ایستاد، تحمّل مشکل کرد، به نتیجه خواهد رسید؛ کمااینکه به نتیجه رسید.»(۱۳۹۵/۰۲/۰۱)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :