جمعه - 2018 اکتبر 19 - 9 صفر 1440 - 27 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191574
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 15:32
تعداد بازدید : 107

راه‌ها و شيوه‌هاي مبارزه با تهاجم فرهنگي-مدرسه علمیه کوثر

راه ها و شيوه هاي مبارزه با تهاجم فرهنگي

دشمنان اسلام همواره در تلاش­اند تا از طرق مختلف فرهنگ قرآنی و دینی را در جوامع اسلامی کم­رنگ کرده و فرهنگی متضاد با مبانی اسلام را جایگزین آن نمایند. فرهنگ فرآیندی از آداب و رسوم، خوی­ها و خصلت­ها، چگونگی روابط حاکم بر مجموعه­ها و گروه­های انسانی است. ضمن آن که خود زاییده­ی زندگی اجتماعی انسان­هاست و اثر غیر قابل تردیدی بر چگونگی زندگی و ادامه­ی حیات اجتماعی و ملی ملت­ها دارد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه : كوثر

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

راه ها و شيوه هاي مبارزه با تهاجم فرهنگي

 

1392

زهرا حقي

محمدرضا تويسركاني

فرزانه نيكوبرش

     راهکارها، قرآن، تقابل، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی.

 

چكيـــــــــــــــــــــده

 

     دشمنان اسلام همواره در تلاش­اند تا از طرق مختلف فرهنگ قرآنی و دینی را در جوامع اسلامی کم­رنگ کرده و فرهنگی متضاد با مبانی اسلام را جایگزین آن نمایند.

     فرهنگ فرآیندی از آداب و رسوم، خوی­ها و خصلت­ها، چگونگی روابط حاکم بر مجموعه­ها و گروه­های انسانی است. ضمن آن که خود زاییده­ی زندگی اجتماعی انسان­هاست و اثر غیر قابل تردیدی بر چگونگی زندگی و ادامه­ی حیات اجتماعی و ملی ملت­ها دارد.

     هدف اصلی دشمنان از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم نابودی اسلام است که با استفاده از امکانات متنوع و بسیار گسترده، سر رشته­ی تحولات سیاسی، اقتصادی، اجنماعی و فرهنگی کشورها و ملت­ها را به دست گیرند و ضمن تخریب فرهنگ و ایجاد فضای مسموم فکری و فرهنگی مانع بیداری، پیشرفت و آزادی خواهی در میان مردم کشورهای مورد تهاجم شوند.

     با توجه به این­که قرآن، کتابی کامل برای تمامی نسل­ها و زمان­ها می­باشد و هیچ یک از نیازهای بشر را بی­پاسخ نگذاشته است، در تقابل با جنگ نرم و تهدید دشمنان نیز راهکاریی را ارائه نموده تا انسان­ها بتوانند با بهره­گیری از آن­ها به سعادت فردی و جمعی، مادی و معنوی دست یابند. در این کار روش تحقیق به صورت تحلیلی ـ توصیفی بوده و اطلاعات به صورت کتابخانه­ای جمع­آوری شده که در سه فصل تنظیم و ارائه شده است.

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :