چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191558
تاریخ انتشار : 6 آبان 1389 14:0
تعداد بازدید : 111

تحقیق پایانی - مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

جایگاه خانواده در اسلام و فمینیسم

گرایش های مختلف فمینیستی با هدف دفاع از حقوق زنان و رهایی از ستم وارده به آنان و رساندن به آزادی فردی و اجتماعی، زنان را قعر بی هویتی و ستم بیشتر فرو بردند و از آنجا که زنان نقش مهم و اصلی در بنیان خانواده را دارند، با گرایش به سمت این تفکرات موجب متلاشی شدن خانواده ها می شود و این در حالی است که اسلام در جهت ارتقاء و اهمیت این نهاد اساسی سفارشات ارزشمندی را بازگو کرده و خانواده را بنیادی برای تامین نیازهای روحی و جسمی و جلوگیری از فسادها و گناه، بقای نسل و غیره می داند. برهمین اساس خانواده، مهد انسان سازی و محل آمادگی برای رسیدن به سعادت و شقاوت است. در تحقیق حاضر به بررسی دیدگاه های فمینیسم و اسلام درباره ی خانواده با موضوعاتی چون تحلیل نگرش فمینیسم و آثار سوء آن نسبت به خانواده و از طرفی بررسی ویژگی ها و انگیزه های تشکیل خانواده و نقش پدر و مادر و نیز حقوق و تکالیف آنها در اسلام به مقایسه بین دو مکتب در نگاه به خانواده پرداخته شده است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

جایگاه خانواده در اسلام و فمینیسم

1389

فرشته ربیعی  

ملیحه حاجیان      

فرزانه نیکوبرش راد 

فمینیسم، خانواده، اسلام،  حق، مردسالاری، زن سالاری

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

گرایش های مختلف فمینیستی با هدف دفاع از حقوق زنان و رهایی از ستم وارده به آنان و رساندن به آزادی فردی و اجتماعی، زنان را قعر بی هویتی و ستم بیشتر فرو بردند و از آنجا که زنان نقش مهم و اصلی در بنیان خانواده را دارند، با گرایش به سمت این تفکرات موجب متلاشی شدن خانواده ها می شود و این در حالی است که اسلام در جهت ارتقاء و اهمیت این نهاد اساسی سفارشات ارزشمندی را بازگو کرده و خانواده را بنیادی برای تامین نیازهای روحی و جسمی و جلوگیری از فسادها و گناه، بقای نسل و غیره می داند. برهمین اساس خانواده، مهد انسان سازی و محل آمادگی برای رسیدن به سعادت و شقاوت است.

در تحقیق حاضر به بررسی دیدگاه های فمینیسم و اسلام درباره ی خانواده با موضوعاتی چون تحلیل نگرش فمینیسم و آثار سوء آن نسبت به خانواده و از طرفی بررسی ویژگی ها و انگیزه های تشکیل خانواده و نقش پدر و مادر و نیز حقوق و تکالیف آنها در اسلام به مقایسه بین دو مکتب در نگاه به خانواده پرداخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :