دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188805
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 8:26
تعداد بازدید : 255

تحقیق پایانی - مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

نقش غفلت در لغزش های انسان و راه های درمان آن

هدف خداوند از خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات رسیدن او به عبودیت و لقا الله است و به همین دلیل با فرستادن انبیاء و اولیاء و به خصوص و اهل بیت (علیهم السلام) کامل ترین دین برای انسان ها تا روز قیامت و بهترین برنامه برای زندگی و حیات فردی و اجتماعی او را فراهم آورده است . خداوند متعال اگر می خواست انسان به غفلت زندگی کند، به او مواهبی چون عقل، فطرت، وجدان و دین الهی را عنایت نمی فرمود چراکه با غفلت تمام این مواهب عبس و بیهوده است .

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نقش غفلت در لغزش های انسان

و راه های درمان آن

1393

 

مرضیه برغمدی

ملیحه حاجیان

حوریه خدایی

غفلت، لغزش، ذکر

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

هدف خداوند از خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات رسیدن او به عبودیت و لقا الله است  و به همین دلیل با فرستادن انبیاء و اولیاء و به خصوص و اهل بیت (علیهم السلام) کامل ترین دین برای انسان ها تا روز قیامت و بهترین برنامه برای زندگی و حیات فردی و اجتماعی او را فراهم آورده است .

خداوند متعال اگر می خواست انسان به غفلت زندگی کند، به او مواهبی چون عقل، فطرت، وجدان و دین الهی را عنایت نمی فرمود چراکه با غفلت تمام این مواهب عبس و بیهوده است .

اگر انسان زندگی خود را در غفلت به سر برد دچار عواقب شومی مانند دوری از خدا ،قساوت قلب ،فساد اعمال وهلاکت انسان را به ارمغان حواهد آورد.

این تحقیق از جهت هدف یک تحقیق کاربردی است و روش تحقیق آن به شیوه توصیفی- تحلیلی است و روش جمع آوری اطلاعات به روش کتابخانه ای است که در سه فصل ارائه گردیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :