دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188786
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1395 13:1
تعداد بازدید : 269

مدرسه علمیه حضرت قاسم بن الحسن

کارگاه آموزشی نگاهی نو به وضو

و از آنجایی که نماز در بین اعمال دینی جایگاه ویژه ای دارد تا بدانجا که عمود دین تشبیه شده است، به طوری که اگر نماز قبول نشود عبادات دیگر مورد پذیرش واقع نمی شود.و از نظر اسلام داشتن وضو همیشه امری پسندیده است به طوری که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: وضو نیمی از ایمان است و برای آنکه می توان ثوابی ماورای تصور در نظر گرفت.
خداوند تبارک و تعالی خیر محض است و طهارت و زیبای جزئی از نورش است. او نور آسمان ها و زمین است نه تنها خود نور است که دهنده نور نیز هست و هر فیضی از جانب او صادر شود با دو صفت علم و حکمت همراه خواهد بود.
یکی از بهترین شیوه ها در جهت تقویت ایمان و افزایش یقین شخص در انجام اعمال دینی بیان اسرار و حکمت این احکام است.
و از آنجایی که نماز در بین اعمال دینی جایگاه ویژه ای دارد تا بدانجا که عمود دین تشبیه شده است، به طوری که اگر نماز قبول نشود عبادات دیگر مورد پذیرش واقع نمی شود.و از نظر اسلام داشتن وضو همیشه امری پسندیده است  به طوری که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: وضو نیمی از ایمان است و برای آنکه می توان ثوابی ماورای تصور در نظر گرفت.
لذا واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت قاسم بن الحسن ( علیهماالسلام) کارگاه آموزشی نگاهی نو به وضو را طی 4 جلسه برگزار گردید که مورد توجه اساتید و طلاب واقع گردید.
مباحث مطروحه در کلاس : اهمیت و جایگاه وضو در قرآن و روایات، اثار علمی وضو، بررسی علمی تاثیر آب ، برتری وضو بر ماساژسوئدی، آداب مستحبی وضو و خواص بهداشتی آن، آثار وضو در عوالم سه گانه و ...
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :