يکشنبه - 2019 فوريه 17 - 12 جمادي الثاني 1440 - 28 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188738
تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 14:35
تعداد بازدید : 201

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

سيره سياسي و اجتماعي امام رضا (عليه السلام)

ر اين رساله براي آشنايي بيشتر عاشقان آن حضرت با زندگاني و شخصيت ايشان، از ميان ابعاد متعدد زندگاني آن امام معصوم تنها بعد فعاليت هاي سياسي و اجتماعي را برگزيديم. براي يادآوري نگاهي كوتاه داريم بر زندگاني آن حضرت ( تولد، جواني، امامت، شهادت) و تاريخ زندگي ايشان را به طور مختصر بيان مي كنيم تا زمينه براي بيان فعاليت هاي سياسي و اجتماعي آن امام رئوف فراهم شود. بعد از بيان فعاليت هاي سياسي امام پس از امامت در مدينه و مرو سياست امام رضا (عليه السلام) را در ذكر حديث شريف سلسله الذهب در تبيين مسئله امامت و ولايت مطرح كرده و شروط ولايتعهدي كه خبر از نارضايتي امام از قبول ولايتعهدي مي دهد را تبيين مي كنيم.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

سيره سياسي و اجتماعي امام رضا (عليه السلام)

 

 

1392

 

مهناز اله یاری

 

خانم فریده سرخی

 

 دکتر سید ضیاء هاشمی

 

سيره، سياسي، اجتماعي، امام رضا(عليه السلام)، ولايتعهدي، مأمون.

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

 

در اين رساله براي آشنايي بيشتر عاشقان آن حضرت با زندگاني و شخصيت ايشان، از ميان ابعاد متعدد زندگاني آن امام معصوم تنها بعد فعاليت هاي سياسي و اجتماعي را برگزيديم. براي يادآوري نگاهي كوتاه داريم بر زندگاني آن حضرت ( تولد، جواني، امامت، شهادت) و تاريخ زندگي ايشان را به طور مختصر بيان مي كنيم تا زمينه براي بيان فعاليت هاي سياسي و اجتماعي آن امام رئوف فراهم شود. بعد از بيان فعاليت هاي سياسي امام پس از امامت در مدينه و مرو سياست امام رضا (عليه السلام) را در ذكر حديث شريف سلسله الذهب در تبيين مسئله امامت و ولايت مطرح كرده و شروط ولايتعهدي كه خبر از نارضايتي امام از قبول ولايتعهدي مي دهد را تبيين مي كنيم.

در اين رساله برآنيم فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي و فردي و اجتماعي امام (عليه السلام) كه باعث محبوبيت ايشان در ميان عوام و خواص (لشكريان مأمون) و حتي علماي اديان ديگر شده است را بررسي مي كنيم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :