يکشنبه - 2019 فوريه 17 - 12 جمادي الثاني 1440 - 28 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188737
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1392 14:30
تعداد بازدید : 196

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

معرفي برخي از ويژگي هاي فرزند خداشناس

در اين تحقيق به جهت پرداختن به معرفي ويژگي فرزند خداشناس روند تربيت بر عهده خانواده متعادل كه يكي از اركان جامعه انساني است و مي تواند مركز اصلي ايجاد آرامش و تعادل انسان به شمار رود واگذار مي شود. لازم به ذكر است براي تدوين تحقيق فوق سعي شده است تا به معرفي خانواده متعادل و نحوه اعمال تربيت ديني در آن و سپس راهبردهاي تربيت ديني در دو مرحله مقدماتي و تكميلي و در آخر به بيان برخي از ويژگي هاي فرزند خداشناس پرداخته شود.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

معرفي برخي از ويژگي هاي فرزند خداشناس

 

 

 

1392

فاطمه مختاری

 

خانم زهرا مخابری

 

خانم عذرا خلیلی

 

تربيت ديني ، خانواده متعادل، فرزند خداشناس 

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

در اسلام توجه به فرآيند تربيت و شكوفايي فرزندان از نظر محتوا و روش امري ضروري است. اهميت به تربيت در قالب شكل متناسب و با در نظر گرفتن ويژگي ها و سنين مختلف فرزندان بسيار جدي است.

لذا اين مسئوليت بر عهده خانواده و والدين گذاشته شده است و در اين تحقيق به جهت پرداختن به معرفي ويژگي فرزند خداشناس روند تربيت بر عهده خانواده متعادل كه يكي از اركان جامعه انساني است و مي تواند مركز اصلي ايجاد آرامش و تعادل انسان به شمار رود واگذار مي شود. لازم به ذكر است براي تدوين تحقيق فوق سعي شده است تا به معرفي خانواده متعادل و نحوه اعمال تربيت ديني در آن و سپس راهبردهاي تربيت ديني در دو مرحله مقدماتي و تكميلي و در آخر به بيان برخي از ويژگي هاي فرزند خداشناس پرداخته شود.

توجه به سه اصل مهم در پرورش فرزند خداشناس يعني خداباوري، ايجاد احساس عزت نفس و داشتن بصيرت و بينش كافي در او محوريت داشته است. بيشترين سعي پژوهشگر ارائه يك شخصيت قابل قبول و دست يافتني براي مربيان و والدين از فرزند خداشناس بوده است.

اين تحقيق به روش كتابخانه اي و با استناد به برخي از آيات و روايات و استفاده از كتب ارزشمند اخلاقي، تربيتي با رويكرد توصيفي آماده گرديده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :