دوشنبه - 2020 ژوئن 01 - 10 شوال 1441 - 12 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188724
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1395 11:52
تعداد بازدید : 431

برگزاری کارگاه آموزش تخصصی مهارت های گفتمانی در مجتمع کوثر

برگزاری کارگاه آموزش تخصصی مهارت های گفتمانی در مجتمع کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، اولین کارگاه آموزشی تخصصی مهارت های گفتمانی با حضور ۷۰ نفر از اساتید و کارشناسان گفتمان های دینی برگزار شد. حجت الاسلام نصیر نیک نژاد، مدیر کل در ابتدای این کارگاه آموزشی ضمن تبریک دهه کرامت به ویژه میلاد با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) اظهار داشت: یکی از اولویت های برنامه ای سازمان تبلیغات اسلامی، جوانان و نوجوانان است و باید روی نسل جوانان و نوجوان سرمایه گذاری کرد، همانطوری که حضرت امام خمینی (ره) از سال های قبل از پیروزی انقلاب به این مسئله توجه داشت و ۹۰ درصد از یاران امام را جوانان تشکیل می دادند.
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، اولین کارگاه آموزشی تخصصی مهارت های گفتمانی با حضور ۷۰ نفر از اساتید و کارشناسان گفتمان های دینی برگزار شد.

حجت الاسلام نصیر نیک نژاد، مدیر کل در ابتدای این کارگاه آموزشی ضمن تبریک دهه کرامت به ویژه میلاد با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) اظهار داشت: یکی از اولویت های برنامه ای سازمان تبلیغات اسلامی، جوانان و نوجوانان است و باید روی نسل جوانان و نوجوان سرمایه گذاری کرد، همانطوری که حضرت امام خمینی (ره) از سال های قبل از پیروزی انقلاب به این مسئله توجه داشت و ۹۰ درصد از یاران امام را جوانان تشکیل می دادند.

وی، تصریح کرد: در این موقعیت حساس که دشمنان نظام و اسلام، از راه های گوناگون سعی در انحراف جوانان و تضعیف باورهای دینی آنها دارند، باید تمامی متولیان فرهنگی در تلاش باشند تا با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، نسل جوان را از تمامی خطرات مصون نگه دارند، زیرا اگر دانش آموز و دانشجوی ما تربیت اسلامی شود، خیلی از مشکلات و آسیب های جامعه کاهش خواهد یافت.

نیک نژاد، در ادامه خاطر نشان کرد: اگر من بخواهم در برنامه ریزی و تحقق مأموریت های سازمان تصمیمی جدی برای جوانان و نوجوانان بگیرم، قطعاً بیشترین توجه را بر جوانان و نوجوانان خواهم داشت، پس باید فضا را طوری ایجاد کرد که جوانان و نوجوانان پاسخ سؤالات و شبهات خود را دریافت کنند، البته در این مسیر باید تابع ضوابط و مقررات باشیم.

این مسئول فرهنگی، در جمع اساتید شرکت کننده، هدف از اجرای گفتمان های دینی را ایجاد فضای مناسب و طرفینی بین استاد و شاگرد برشمرد، به طوری که جوانان و نوجوانان سؤالات خود را به صورت رو در رو از استاد پرسیده و پاسخ آن را دریافت کنند، البته نباید نقش بی نظیر و بی بدیل منبر را نادیده گرفت، زیرا این جایگاه می تواند علاوه بر ترویج فرهنگ اسلامی، زمینه نهادینه کردن سبک زندگی ائمه اطهار علیهم السلام را فراهم آورد.

حجت الاسلام نیک نژاد، بر ایجاد فضای آرام جهت پاسخگویی به جوانان، تأکید و اظهار داشت: اگر انتقال مفاهیم هرچند مهم، با لجاجت صورت گیرد، نمی تواند مؤثر واقع شود، باید در تربیت اساتید توانمند و تقویت اطلاعات علمی و تجربی آنان سرمایه گذاری کرد، تا آنان بتوانند با آرامش خاطر و صبر و حوصله صحبت های جوانان و نوجوانان را شنیده و پاسخ صحیح و مناسب را ارائه دهند.

در این کارگاه آموزشی یک روزه، دکتر مبینی، استاد کارگاه آموزشی، به بیان مهارت ها و شیوه های کاربردی برنامه های گفتمانی پرداخته و به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ می دهد.

گفتنی است، این کارگاه آموزشی، دوشنبه ۱۸ مرداد ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :