دوشنبه - 2020 ژوئن 01 - 10 شوال 1441 - 12 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188603
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1394 12:12
تعداد بازدید : 538

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه نجمه خاتون(س)

بررسی دیدگاه های پائولو کوئیلو در خصوص دین

این پژوهش به بیان دیدگاه های پائولو در حوزه دین می پردازد و ضمن آن به دین و مسلک پیشنهادی پائولو نیز اشاره دارد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه نجمه خاتون(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

دیدگاه های پائولو کوئیلو در خصوص دین

 

 

94

 

 

خانم سارا جهانی فر

 

جناب آقای دکتر هادی وکیلی

سرکار خانم خدایی

 

 

پائولو­ کوئلیو، دین، خداشناسی، شریعت، معاد، برنامه­ی زندگی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

پائولو کوئیلو یک نویسنده­ی کاتولیک برزیلی است که والدینش در سن هفت سالگی او را به مدرسه­ی مذهبی فرستادند، تعلیمات سختگیرانه­ی آن مدرسه باعث شد از کودکی به دین­گریزی دچار شود به طوری که در سنین نوجوانی­اش سه بار در بیمارستان روانی بستری شد. او در جوانی ایمان مذهبی خود را از دست داد و به فرقه­هایی از جمله هیپی­ها و شیطان پرستی و ...گرایش پیدا کرد، که در آن فرقه­ها استفاده از انواع مواد مخدر و روان­گردان جزء اصول پایه­ای آن­ها بود. وی شش سال از زندگی­اش را در بحران معنوی به سر برد که بعد از این مدت به دور دنیا سفر کرد و در این سفر با "شیمون پرز" رییس جمهور وقت اسرائیل ملاقات کرد و از او هدایایی دریافت کرد و در سال بعدش او اولین کتاب خود را به نام خاطرات مغ و بعد کیمیاگر را نوشت که با حمایت دستگاه­های تبلیغاتی غرب به مشهور­ترین نویسنده­ی معاصر تبدیل شد. که هنگام سمیناری در اسرائیل شیموم پرز علاوه بر تقدیر و تشکر از پائولو گفت که: معنویتی که پائولو در خاورمیانه تبلیغ می­کند برای ما مفید است و باعث ثبات ما در خاورمیانه می­شود.

پائولو معتقد است که دین را قراردادی اجتماعی و حاصل نظم بخشیدن به دین داران بداند  و دین را فراهم کردن منزلت گاه روحانی و زمینه ساز برای نیایش جمعی می­داند، او هیچ اعتقادی به سنت­ها ندارد و بارها در عین اینکه کاتولیک است مسیحیت و کلیسا را به سخیه گرفته است وی معتقد است که وجود خدا را نمی­توان ثابت کرد فقط تنها می­توان خدا را تجربه کرد و در این تجربه خدای هر کس متفاوت است و انسان را بی نیاز از شریعت و هر گونه مناسک الهی می­داند و راه سعادت هر کس را در گرو خود شخص خوانده است.

پائولو برای خوانندگانش مناسک و تمرین­های معنوی قرار داده است که به گفته­ی او انسان باید شهامت پیگیری رؤیاهای خود، عمل کردن به ندای درون و تسلیم زندگی شدن و حتی شهامت ارتکاب کار نادرست را داشته باشد، او عاشقی، رقص، موسیقی، سکس و مستی و باده نوشی را نیایش با خدا، ملاقات و اتحاد با او و راه رسیدن به خدا می­داند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :