جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188512
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1392 8:46
تعداد بازدید : 122

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

حقیقت تفکر از دیدگاه اسلام

قرآن ما را به تفكر در آفرينش آسمان ها و زمين و آمد و شد شب و روز و آفرينش روح و جسم انسان و بسياري ديگر از مظاهر قدرت و حكمت خداوند تشويق مي كند تا به عظمت خدا و هدف از آفرينش اشياء توجه كنيم تا بدين وسيله پرده غفلت را از ديدگان بشر كنار بزنيم. از طریق تفکر به خودشناسی و سپس به خداشناسی که یکی از مباحث اخلاقی – اعتقادی است دست یابیم. این تحقیق از جهت هدف کاربردی و روش تحقیق به شیوه توصیفی – تحلیلی است و روش جمع آوری اطلاعات به صورت کتابخانه است که در سه فصل ارایه گردیده است. در اين رساله با توجه به عصر حاضر و خلأهاي ناشي از موضوع های مناسب براي تفكر در سطوح جامعه و عدم به كارگيري قوه تفكر و تعقل به نحو، اهتمام به ذكر برخي از مصاديق و آيات الهي و به راه هاي وصول به آن كه در رسيدن بشر به قله سعادت و كمال نقش مؤثر و به سزايي دارد، پرداخته شده است. علاوه بر به همراه داشتن تذكر بر اهميت تفكر در آيات الهي و به كارگيري قوه تفكر و تعقل در آن، شامل شناخت هر فرد نسبت به خداوند مي گردد و با مراجعه به كتب آسماني، روايي، تفسيري و كتب معتبر، به جمع آوري مطالب و موضوعات مربوطه پرداخته شده است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

حقیقت تفکر از دیدگاه اسلام

1392

 

سمیه کرمانشاهی

زهره نادری نژاد

 

حوریه خدایی

 

تفكر، تعقل ، آيات الهي، آفرينش، جایگاه

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

قرآن ما را به تفكر در آفرينش آسمان ها و زمين و آمد و شد شب و روز و آفرينش روح و جسم انسان و بسياري ديگر از مظاهر قدرت و حكمت خداوند تشويق مي كند تا به عظمت خدا و هدف از آفرينش اشياء توجه كنيم تا بدين وسيله پرده غفلت را از ديدگان بشر كنار بزنيم. از طریق تفکر به خودشناسی و سپس به خداشناسی که یکی از مباحث اخلاقی اعتقادی است دست یابیم.

این تحقیق از جهت هدف کاربردی و روش تحقیق به شیوه توصیفی تحلیلی است و روش جمع آوری اطلاعات به صورت کتابخانه است که در سه فصل ارایه گردیده است.

در اين رساله با توجه به عصر حاضر و خلأهاي ناشي از موضوع های مناسب براي تفكر در سطوح جامعه و عدم به كارگيري قوه تفكر و تعقل به نحو، اهتمام به ذكر برخي از مصاديق و آيات الهي و به راه هاي وصول به آن كه در رسيدن بشر به قله سعادت و كمال نقش مؤثر و به سزايي دارد، پرداخته شده است.

علاوه بر به همراه داشتن تذكر بر اهميت تفكر در آيات الهي و به كارگيري قوه تفكر و تعقل در آن، شامل شناخت هر فرد نسبت به خداوند مي گردد و با مراجعه به كتب آسماني، روايي، تفسيري و كتب معتبر، به جمع آوري مطالب و موضوعات مربوطه پرداخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :