دوشنبه - 2019 مارس 25 - 19 رجب 1440 - 5 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188497
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 3:3
تعداد بازدید : 118

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثر ورامین

عرفان کیهانی( حلقه)

تنها راه نجات در این شورآباد گمراهی آخرالزمان ،بعد از توکل به خداوند متعال وپیروی از راه و روش معصومین علیهم السلام،شناسایی راههای مستقیم نماست که افراد سود جو وگمراه برای کسب قدرت ،پول و شهرت ابداء میکنند وگاهاً افرادی را که تشنه وطالب معرفت الهی هستند را مانند عنکبوتی سمی به تارهای عرفان های دروغین خود گرفتار می سازند.تا هم خود از این گرداب خاموش وهولناک در امان بمانیم و هم عزیزانمان را آگاهی بخشیم. باشد که زمان موعود فرا رسد و نجات بخش و آخرین نور هدایت الهی، زمین سرد و تاریکمان را روشنایی بخشد انشالله.

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی


عرفان کیهانی( حلقه)

1392
محدثه شفاعت
سکینه منصوری
طویی شاکری
عرفان، کیهان، کوئیست، حلقه.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده


جهان از حدود یکی و دو دهه پیش، بستر ظهور و پیدایش چشم گیر و روز افزون مکاتیب و فرقه های معنویت گرای انحرافی و عرفانهای کاذب نوظهور هست؛ در این بین کشور ایران نیز از جریان این پروسه (یا به عبارتی پروژه) جهانی عقب نمانده و شاهد ظهور صدهها مدعی تاسیس و بنیان نهادی عرفانی و معنوی بوده است.عرفان به معنای حقیقی یعنی شناختن حق تعالی، معرفت حق ،به مفهوم عام وقوف به دقایق و رموز چیزی است.

اهمیت و ویژگی در این مسئله از این رو می باشد که این سوال  در ذهن مطرح می شود که عرفان کیهانی چیست؟ بنا براین لازم و ضروری است که برای پاسخ به این سوال به بررسی اجمالی دستورالعمل ها و نظریات این عرفان و پایه گزاران آنان پرداخته شود و با اصول و قواعد اسلام ناب مقایسه شود که نتیجه مطلوب حاصل گردد.

آثارعرفان های کاذب در زندگی روزمره مردم انکار ناپذیر است زیرا اگر این عرفان ها از عرفان های ناب شناسایی نشوند مسیر حرکتت انسان های خدا جو به کلی به بیراهه سوق داده شده و باعث گمراهی افراد بسیاری می شود. از این رو آگاهی از اثرات آن بسیار ضروری و مفید است تا راه را از کج راه تشخیص داده و به دیگران نیز آگاهی بخشیم.

هدف از این تحقیق کاربردی، روش تحقیق به صورت توصیفی-تحلیلی و شیوه جمع آوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای- اینترنت ای بوده که در 4 فصل ارائه گردیده است:

در ابتدا به بیان کلیات تحقیق پرداخته شده است،در فصل اول توضیحی کلی درباره این فرقه بیان شده است، فصل دوم به بررسی  عرفان کیهان و آموزه های آن پرداخته شده است  ،فصل سوم به بررسی زندگی نامه و شخصیت موسس این عرفان اختصاص داردو فصل چهارم تضاد اساس نامه این عرفان با آیات قرآن را مورد بررسی قرار داده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :