چهارشنبه - 2019 مارس 27 - 21 رجب 1440 - 7 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186962
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 10:28
تعداد بازدید : 141

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

پیامد حضور سلفی ها در بیداری اسلامی

خطر حضور سلفی های تکفیری در خاورمیانه و اعمال وحشیانه آنان در برخی کشورهای منطقه ایجاب می کند مسلمانان اعم از شیعه و سنی در برابر آنان متحد شده و این گروه را که ویرانگر تعالیم دین حنیف اسلام می باشند بشناسند و از اهداف آنان آگاهی پیدا کنند. تحقیق حاضر در مورد پیامد حضور سلفی ها در بیداری اسلامی نگاشته گردیده و مشتمل بر چهار فصل می باشد در فصل اول؛ ضرورت و هدف از این تحقیق، موانع پیش رو، دو سئوال اصلی و سه سئوال فرعی مطرح می گردد. در فصل دوم؛ تاریخچه سلفی ها، عقاید آنان و تشابه شان با خوارج و گروه های مختلف سلفی به همراه روشهای دعوت ایشان بیان می گردد. فصل سوم: نظریه پردازان بیداری در جهان اسلام را معرفی می کند و بیداری اسلامی در آیات و روایات را بررسی کرده و به عوامل عقب افتادگی مسلمانان اشاره دارد. در فصل چهارم: بیداریهای اخیر در منطقه خاورمیانه ونقش سلفیها در آن و همچنین به انقلابهای کشورهای لیبی، تونس، مصر و یمن اشاره ای می کند و به مقایسه آنها با خیزشهایی که در سوریه به وقوع پیوسته می پردازد. در نهایت به آسیب شناسی شده و نتیجه گیری می گردد.

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

پیامد حضور سلفی ها در بیداری اسلامی

 

 

23/6/1393

نجمه دهقان   

فائزه مصلحی  

فرزانه السادات نیکوبرش  

بیداری، اسلامی، بیداری اسلامی، سلفیه، تکفیر.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

خطر حضور سلفی های تکفیری در خاورمیانه و اعمال وحشیانه آنان در برخی کشورهای منطقه ایجاب می کند مسلمانان اعم از شیعه و سنی در برابر آنان متحد شده و این گروه را که ویرانگر تعالیم دین حنیف اسلام می باشند بشناسند و از اهداف آنان آگاهی پیدا کنند.

تحقیق حاضر در مورد پیامد حضور سلفی ها در بیداری اسلامی نگاشته گردیده و مشتمل بر چهار فصل می باشد در فصل اول؛ ضرورت و هدف از این تحقیق، موانع پیش رو، دو سئوال اصلی و سه سئوال فرعی مطرح می گردد.

در فصل دوم؛ تاریخچه سلفی ها، عقاید آنان و تشابه شان با خوارج و گروه های مختلف سلفی به همراه  روشهای دعوت ایشان بیان می گردد.

فصل سوم: نظریه پردازان بیداری در جهان اسلام را معرفی می کند و بیداری اسلامی در آیات و روایات را بررسی کرده  و به عوامل عقب افتادگی مسلمانان اشاره دارد.

در فصل چهارم: بیداریهای اخیر در منطقه خاورمیانه ونقش سلفیها در آن و همچنین به  انقلابهای کشورهای لیبی، تونس، مصر و یمن اشاره ای می کند و به مقایسه آنها با خیزشهایی که در سوریه به وقوع پیوسته می پردازد. در نهایت به آسیب شناسی شده و نتیجه گیری می گردد.

کلید واژه: بیداری، اسلامی، بیداری اسلامی، سلفیه، تکفیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :