پنج شنبه - 2019 ژانوِيه 17 - 11 جمادي الاول 1440 - 27 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186762
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 12:18
تعداد بازدید : 116

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

بررسی یأس و آثار فردی و اجتماعی آن

یأس به معنی ناامیدی است که می تواند آثار فردی و اجتماعی منفی زیادی را در پی داشته باشد. در پی آسیب شناسی به موقع یأس می توان به پیشگیری و یا درمان آن پرداخت. با توجه به گسترش و پدیدار شدن این مسئله در بین افراد لازم بود تحقیق جامعی که شامل عوامل، آثار و راه های درمان یأس باشد انجام شود تا با آگاهی داشتن و اطلاع رسانی بیشتر، قدمی در جهت سلامت افراد و بهبود اوضاع جامعه برداشته شود. این تحقیق با آوردن مقدمه ای در این راستا آغاز و طی سه فصل بعد از آوردن طرح تحقیق ، به حقیقت یأس (که شامل مفهوم و عوامل یأس است) پرداخته شده و سپس آثار و درمان یأس فردی و اجتماعی مورد پژوهش قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک نتیجه گرفته شده و در انتها نیز از تحقیق یک نتیجه گیری کلی به عمل آمده است و پیشنهادات و راهکارهایی نیز ارائه شده است. یأس و ناامیدی در زندگی برابر با کفر شمرده شده است و قرآن کریم در چند مورد انسان ها را از ناامیدی باز داشته است. این تحقیق با رویکرد اسلامی و به صورت توصیفی و در حوزه اخلاقی ـ اجتماعی تدوین گردیده است.

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

بررسی یأس و آثار فردی و اجتماعی آن

19/12/1393

ناهید عابدینی ششجوانی

هما زرشناس

عذرا خلیلی

یأس، عوامل، آثار، راه های درمان

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

یأس به معنی ناامیدی است که می تواند آثار فردی و اجتماعی منفی زیادی را در پی داشته باشد. در پی آسیب شناسی به موقع یأس می توان به پیشگیری و یا درمان آن پرداخت.

با توجه به گسترش و پدیدار شدن این مسئله در بین افراد لازم بود تحقیق جامعی که شامل عوامل، آثار و راه های درمان یأس باشد انجام شود تا با آگاهی داشتن و اطلاع رسانی بیشتر، قدمی در جهت سلامت افراد و بهبود اوضاع جامعه برداشته شود.

این تحقیق با آوردن مقدمه ای در این راستا آغاز و طی سه فصل بعد از آوردن طرح تحقیق ، به حقیقت یأس (که شامل مفهوم و عوامل یأس است) پرداخته شده و سپس آثار و درمان یأس فردی و اجتماعی مورد پژوهش قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک نتیجه گرفته شده و در انتها نیز از تحقیق یک نتیجه گیری کلی به عمل آمده است و پیشنهادات و راهکارهایی نیز ارائه شده است.

یأس و ناامیدی در زندگی برابر با کفر شمرده شده است و قرآن کریم در چند مورد انسان ها را از ناامیدی باز داشته است. این تحقیق با رویکرد اسلامی و به صورت توصیفی و در حوزه اخلاقی ـ اجتماعی تدوین گردیده است.

کلیدواژه: یأس، عوامل، آثار، راه های درمان

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :