چهارشنبه - 2019 مارس 27 - 21 رجب 1440 - 7 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186747
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 12:6
تعداد بازدید : 104

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

شیوه های راهبردی امام حسین (علیه السلام) در مقابله با باطل

در این تحقیق که موضوع آن شیوه های راهبردی امام حسین (علیه السلام) در مقابله با باطل می باشد به بیان هدف ایشان از قیام و شیوه های آن حضرت در این مسیر پرداخته تا مخاطب را به سوی این مطلب سوق دهد که با بهره گیری از شیوه های امام (علیه السلام) در مقابل ظلم و ظالم ایستادگی شود. در نتیجه در ابتدای این تحقیق به ماهیت حرکت از بعثت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) تا قیام حسینی و بررسی اوضاع اجتماعی و سیاسی و فرهنگی آن دوران پرداخته شده است. سپس در ادامه آن به بیان شیوه های امام حسین (علیه السلام) در این قیام بزرگ و نماد این شیوه ها در جامعه کنونی پرداخته ایم تا به جواب این سوال دست پیدا کنیم که آیا می شود با بهره گیری از شیوه های امام حسین (علیه السلام) در آن زمان به مقابله با باطل در زمان کنونی پرداخت یا خیر. کلید واژه: راهبرد، مقابله، باطل، ماهیت.

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

شیوه های راهبردی امام حسین (علیه السلام) در مقابله با باطل

 

19/12/1393

الهه حاجی کاظم

فائزه مصلحی

فرزانه نیکوبرش

راهبرد، مقابله، باطل، ماهیت.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

در این تحقیق که موضوع آن شیوه های راهبردی امام حسین (علیه السلام) در مقابله با باطل می باشد به بیان هدف ایشان از قیام و شیوه های آن حضرت در این مسیر پرداخته تا مخاطب را به سوی این مطلب سوق دهد که با بهره گیری از شیوه های امام (علیه السلام) در مقابل ظلم و ظالم ایستادگی شود.

در نتیجه در ابتدای این تحقیق به ماهیت حرکت از بعثت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) تا قیام حسینی و بررسی اوضاع اجتماعی و سیاسی و فرهنگی آن دوران پرداخته شده است.

سپس در ادامه آن به بیان شیوه های امام حسین (علیه السلام) در این قیام بزرگ و نماد این شیوه ها در جامعه کنونی پرداخته ایم تا به جواب این سوال دست پیدا کنیم که آیا می شود با بهره گیری از شیوه های امام حسین (علیه السلام) در آن زمان به مقابله با باطل در زمان کنونی پرداخت یا خیر.

کلید واژه: راهبرد، مقابله، باطل، ماهیت.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :