سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186735
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 11:30
تعداد بازدید : 131

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

مقایسه رهبری انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها

موضوع این تحقیق، مقایسه رهبری انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها در دنیا می باشد. در این تحقیق سعی شده است با بیان ویژگی های متمایز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در مقایسه با رهبران سایر انقلاب های دنیا، تاثیرگذاری، برجستگی و فضیلت ایشان نسبت به آن ها مشخص گردد. رهبر و پیشوا به معنی فردی است با توانایی نفوذ و اثرگذاری در دیگران برای رسیدن به هدف که با توجه به وجود همین ویژگی در برخی افراد، آن ها توانسته اند در بسیاری از جوامع، توده مردم را متحد کرده و باعث بوجود آمدن انقلاب در یک سرزمین گردند. انقلاب اسلامی ایران نیز با رهبری امام خمینی (ره) به وقوع پیوست و با توجه به ویژگی های ممتاز و خاص شخصیتی ایشان در مقایسه با دیگر رهبران دنیا، نفوذ و تاثیر شگفتی بر پیروان خود نهاد و انقلابی ویژه در ایران اتفاق افتاد که آن را از سایر انقلاب های دنیا متمایز می سازد. ویژگی هایی چون جامعیت علمی، ابعاد عرفانی و اخلاقی، اندیشه سیاسی، دشمن شناسی، مردم داری و.... که با تکیه بر اصول دین حنیف اسلام، مردم ایران را هدایت نموده و به انقلاب اسلامی منجر شد.

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

مقایسه رهبری انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها

 

19/12/1393

مریم مهدی پور

 

فائزه مصلحی

فرزانه نیکوبرش

انقلاب، رهبر، انقلاب اسلامی، انقلاب های بزرگ.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع این تحقیق، مقایسه رهبری انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها در دنیا می باشد. در این تحقیق سعی شده است با بیان ویژگی های متمایز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در مقایسه با رهبران سایر انقلاب های دنیا، تاثیرگذاری، برجستگی و فضیلت ایشان نسبت به آن ها مشخص گردد.

رهبر و پیشوا به معنی فردی است با توانایی نفوذ و اثرگذاری در دیگران برای رسیدن به هدف که با توجه به وجود همین ویژگی در برخی افراد، آن ها توانسته اند در بسیاری از جوامع، توده مردم را متحد کرده و باعث بوجود آمدن انقلاب در یک سرزمین گردند.

انقلاب اسلامی ایران نیز با رهبری امام خمینی (ره) به وقوع پیوست و با توجه به ویژگی های ممتاز و خاص شخصیتی ایشان در مقایسه با دیگر رهبران دنیا، نفوذ و تاثیر شگفتی بر پیروان خود نهاد و انقلابی ویژه در ایران اتفاق افتاد که آن را از سایر انقلاب های دنیا متمایز می سازد.

ویژگی هایی چون جامعیت علمی، ابعاد عرفانی و اخلاقی، اندیشه سیاسی، دشمن شناسی، مردم داری و.... که با تکیه بر اصول دین حنیف اسلام، مردم ایران را هدایت نموده و به انقلاب اسلامی منجر شد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :