سه شنبه - 2018 دسامبر 11 - 3 ربيع الثاني 1440 - 20 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186654
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1392 9:53
تعداد بازدید : 136

تربیت دختران از منظر اسلام

تحقیق پایانی با عنوان تربیت دختران از منظر اسلام

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

تربیت دختران از منظر اسلام

 

 

1392

زهرا کاشانی

الهه پیامی

طوبی شاکری

 

تربيت ، دختران ، اسلام ، مكتب ، تربيت دختران

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

مسئله ي تربيت از غامض ترين مسائل اخلاقي و روان شناختي است كه ذهن آدمي را به خود مشغول ساخته ، اهميت ويژه اين مسئله از آن رو است كه اين سؤال در ذهن مطرح مي شود ،آيا انسان مي تواند در مسير زندگي خود بدون بناي صحيح تربيتي به سعادت و كمال دست يابد و به سرمنزل مقصود برسد ؟

حال مسئله ي تربيت در باب دختران نيز اهميتي دو چندان مي يابد زيرا اين قشر از   جامعه ي انساني خود اساس تربيتِ نسل هاي آتي مي باشند .

هدف از این تحقیق کاربردی ، روش تحقیق به صورت توصیفی ـ تحلیلی بوده و شیوه ی جمع آوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای بوده که در 4 فصل ارائه گردیده است .

با اندك تفكري روشن مي گردد كه سعادت انسان در گرو تربيت ديني است و تربيت ديني مي تواند ارتباط آفريده با آفريدگار را مستحكم تر نمايد و او را به پذيرش تعهّد و قبول مسئوليت وادارد . تربیت از نظر اسلام عبارت است از « هدایت و اداره جریان ارتقایی و تکاملی بشر ، با ایجاد هیأت تازه در فرد به منظور فراهم آوردن زمینه های رشد و تکامل همه جانبه ».

از آن جا كه يكي از بارزترين ويژگي هاي نظام تربيتي اسلام دو جنسي بودن آن است و دين مبين اسلام تنها مكتب كامل ومترقي است كه با توجه به آفرينش همسان ومسئوليت ها و وظايف متفاوت زن و مرد دو سيستم تربیتي مجزا طراحي نموده است .براي بررسي مناسب تر ، تربيت دختران به مباني نظري دين اسلام پرداخته ايم .

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :