جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186616
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1394 14:16
تعداد بازدید : 180

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

مبانی نظری و واکنش غرب و اسلام با انحرافات جنسی

اعمال غیر عادی و نابهنجار جنسی در ادوار مختلف تاریخ دیده شده که طبق قوانین هر دوره آنها را مستوجب کیفرهای شدیدی می دانستند. همچنین در احکام سه دین یهود، مسیح و اسلام درباره ی انحرافات جنسی دستوراتی صادر شده است که نشان دهنده ی اهمیت موضوع است. این تحقیق در ابتدا به چیستی انحرافات جنسی،تاریخچه و نظر ادیان توحیدی راجع به آن پرداخته و نظر دانشمندان علوم مختلف درباره آن را بیان کرده سپس به مبانی نظری غرب ، آموزه های سخت گیرانه کاتولیک که باعث پشت پا زدن به باورهای دینی شده و نقش اومانیسم ، فرد گرایی و فمینیسم در تشدید انحرافات جنسی ، تئوری های پیشگیری از نظر غرب که با آزادسازی هرچه بیشتر قانونی فقط صورت مسئله را پاک کرده اند

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

 مبانی نظری و واکنش غرب و اسلام با انحرافات جنسی

 

1394

 

مژگان کریمی

 

سرکارخانم عذرا خلیلی

 

سرکار خانم عزت السادات میرخانی

 

 انحراف جنسی،واکنش،غرب،اسلام،مبانی.

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

چکیده

اعمال غیر عادی و نابهنجار جنسی در ادوار مختلف تاریخ دیده شده که طبق قوانین هر دوره آنها را مستوجب کیفرهای شدیدی می دانستند. همچنین در احکام سه دین یهود، مسیح و اسلام درباره ی انحرافات جنسی دستوراتی صادر شده است که نشان دهنده ی اهمیت موضوع است. این تحقیق در ابتدا به چیستی انحرافات جنسی،تاریخچه و نظر ادیان توحیدی راجع به آن پرداخته و نظر دانشمندان علوم مختلف درباره آن را بیان کرده سپس به مبانی نظری غرب ، آموزه های سخت گیرانه کاتولیک که باعث پشت پا زدن به باورهای دینی شده و نقش اومانیسم ، فرد گرایی و فمینیسم در تشدید انحرافات جنسی ، تئوری های پیشگیری از نظر غرب که با آزادسازی هرچه بیشتر قانونی فقط صورت مسئله را پاک کرده اند و تنها در روابطی که یکی از طرفین راضی نبوده قائل به تشدید مجازات شدند،واکنش مردم غرب و قانون آنها نسبت به زنا که با تضعیف اخلاق تنها زنای با صغار و زنای به عنف جرم محسوب شده و در مورد لواط و مساحقه در صورت رضایت دو طرف گفته شده که این امر سبب زیان به دیگری نشده و جرایم بدون قربانی است که مجازاتی ندارد .عقاید طرفداران همجنس بازی که رواج این عمل به منظور جلوگیری از ازدیاد نسل در کره زمین و سقوط اقتصاد جهانی ضروری است، پرداخته شده است.

در ادامه راههای پیشگیری از نظر اسلام ،دعوت به توبه،مجازات شرعی و قانونی زنا،لواط،مساحقه ذکر شده و بیان این نکته که فقه اسلامی در برخی موارد اختیاراتی برای حاکم در عفو کیفرها در نظر گرفته که در صورت وجود مصلحت حدی اجرا نخواهد شدمثل :1-حالت تزاحم که اجرای حد مفسده و ضرری را در پی دارد که هرگز شارع به آن راضی نخواهد شد.همچون روی گرداندن مردم از اصل اسلام. 2- در حالتی که اجرای حد شرعی باعث از بین رفتن هدف و غرض آن گردد. 3- در حالتی که اجرای حدود ناممکن یا دشوار باشد از این روی که مردم نیازمند به اجرای آرام و گام به گام احکام اسلامی در میان جامعه باشند و نتوان همه احکام را به یکباره بر آنان اجرا کرد و بررسی این مطلب که حق عفو برای حاکم است نه قاضی مگر اینکه ولی امر افزون بر مقام قضایی، این کار را نیز به عهده خود او واگذار کند.

این تحقیق به روش تحلیلی برای علت یابی مسئله محور به قصد حل مشکلی و هم به روش کتابخانه ای صورت گرفته تا از اطلاعات قبلی ثبت شده در این زمینه استفاده شود.

واژگان کلیدی: انحراف جنسی،واکنش،غرب،اسلام،مبانی.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :