سه شنبه - 2018 سپتامبر 18 - 8 محرم 1440 - 27 شهريور 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184962
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:56
تعداد بازدید : 332

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

قرار کریمانه

یکی از آداب و وظایف مؤمنان منتظر در عصر غیبت، هدیه کردن ثواب نماز یا قرائت قرآن به امام زمان علیه السلام، است .

قرار کریمانه


قرار ما کریمه ایها بر این است که هر سه شنبه هر جا که باشیم به نیت سلامتی و فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، نماز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را خوانده و محضر نورانی حضرت هدیه نمائیم و این عمل را تا تحقق دولت کریمه حضرت هر هفته ادامه دهیم

هر چند که می دانیم حضرت از این هدیه ی ما بی نیازند، همانگونه که دریا از آنچه ابرها بر آن می بارند بی نیاز است . ولی ما بی نیاز نیستیم از اینکه به ایشان هدیه ای تقدیم نماییم .

چراکه یکی  از آداب و وظایف مؤمنان منتظر در عصر غیبت، هدیه کردن ثواب نماز یا قرائت قرآن به امام زمان علیه السلام، است . همانطور که هر یک از ما برای نشان دادن علاقه و محبت خود به دیگران، کلمات محبت آمیز بر زبان می آوریم، به دیدارشان می رویم یا به آنان هدیه می دهیم تا از دوستی و محبت متقابل آنها برخوردار شویم، با بر زبان آوردن آیات زیبای قرآن یا عبارات و آیات نماز، عشق و علاقه قلبی خویش را به مولایمان حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هدیه می کنیم تا از محبت و دوستی آن امام بزرگوار بیشتر بهره مند گردیم .

چنانکه نقل است در زمان امام حسن مجتبی علیه السلام دخترک خدمتکاری با دسته گلی خوشبو نزد امام آمد و شاخه گلی را به آن حضرت هدیه نمود . امام در مقابل این کار پاداش بزرگی به وی بخشید . سپس در مقابل نگاه متعجب اطرافیان خود فرمود: خداوند به ما دستور داده و فرموده است:هر گاه کسی شما را ستایش کند شما باید در مقابل به ستایشی بهتر از آن یا مانند آن پاسخ دهید ..

 التماس دعای فرج


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :