شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184915
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 14:21
تعداد بازدید : 318

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

نقش رهبری و مردم در حکومت اسلامی در عصر غیبت

نيازهاي گوناگون ومتعدد انسان، مي طلبد تا براي برقراري تعادل بين اين نيازها حكومت تشكيل گردد. پيامبر اكرم (ص) نيز هنگامي كه به پيامبري مبعوث گرديد، بر اساس آيات الهي و براي اجرا نمودن قوانين وضع شده از جانب پروردگار، در صدد تشكيل حكومت برآمد و در راستاي ادامه و تحقق آرمان هاي اصيل حكومت اسلامي از تمامي امكانات و فرصت ها استفاده نمود. آنجا که تشکیل حکومت اسلامی یکی از خواست های شارع مقدس در جهت سعادت بشر و ایجاد حکومت اسلامی که بر مبنای اقامه دین الهی می باشد که بر پایه منابع شرعی تحقق آن در همه دوران ها بالاخص در عصر غیبت صاحب الزمان مهدی موعود (عج الله) واجب و ضروری به نظر می رسد .بررسی نقش و جایگاه رهبر وبه ویژه مردم بسیار در این دوران ضروری است . در این پژوهش سعی شده تا اهمیت رهبری به صفات وشرایط و وظایف رهبر در تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت و هم چنین مشروعیت مردم و حکومت و نقش و جایگاه مردم در حکومت اسلامی در عصر غیبت مورد بررسی قرار می گیرد . این تحقیق جنبه کاربردی داشته و روش تحقيق به صورت توصیفی –تحلیلی می باشد و مطالب به صورت کتابخانه ای جمع آوري گردیده است .

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت    

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نقش رهبری و مردم در حکومت اسلامی در عصر غیبت 

 

1395

 

نسیم احمدی

 

فرزانه نامی فرد طهران

 

فرزانه نیکوبرش

 

رهبر، حکومت اسلامی، مردم، مشروعیت، عصر غیبت

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

نيازهاي گوناگون ومتعدد انسان، مي طلبد تا براي برقراري تعادل بين اين نيازها حكومت تشكيل گردد. پيامبر اكرم (ص) نيز هنگامي كه به پيامبري مبعوث گرديد، بر اساس آيات الهي و براي اجرا نمودن قوانين وضع شده از جانب پروردگار، در صدد تشكيل حكومت برآمد و در راستاي ادامه و تحقق آرمان هاي اصيل حكومت اسلامي از تمامي امكانات و فرصت ها استفاده نمود.

 آنجا که  تشکیل حکومت اسلامی یکی از خواست های شارع مقدس در جهت سعادت بشر و ایجاد حکومت اسلامی که بر مبنای اقامه دین الهی می باشد که بر پایه منابع شرعی تحقق آن در همه دوران ها بالاخص در عصر غیبت صاحب الزمان مهدی موعود (عج الله) واجب و ضروری به نظر می رسد .بررسی  نقش و جایگاه رهبر وبه ویژه مردم بسیار در این دوران ضروری است .

در این پژوهش سعی شده تا اهمیت رهبری به صفات وشرایط و وظایف رهبر در تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت و هم چنین مشروعیت مردم و حکومت  و نقش و جایگاه مردم در حکومت اسلامی در عصر غیبت مورد بررسی قرار می گیرد .

این تحقیق جنبه کاربردی داشته و روش تحقيق به صورت توصیفی تحلیلی می باشد و مطالب به صورت کتابخانه ای جمع آوري گردیده است .
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :