شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184872
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 11:34
تعداد بازدید : 283

تحقیق پایانی-مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

معاد و آثار تربیتی آن از منظر قرآن و روایات

معاد به معنای بازگشت بوده و از اصول اعتقادی همۀ ادیان به شمار می رود. انسان وجودی مختار و هدفمند است که هدف او رسیدن به کمال است. انسان برای رسیدن به رستگاری و کمال نیازمند تربیت است و اسلام نیز روشهای متعددی را برای تربیت قرار داده است. هدف از تربیت و ارستگی و بندگی و آخرت گرایی بوده و هرکسی بعد از مرگ وارد عالم قبر، برزخ و سپس قیامت شده که بعد از حسابرسی اعمال او مشخص می شود بهشتی یا دوزخی خواهد بود که توجه به هر کدام از مراحل پس از مرگ اثرات سبزایی در زندگی فردی و اجتماعی خواهد گذاشت. از جمله اثرات فردی ایجاد انگیزه برای عمل صالح، تغییر نوع نگاه انسان به زندگی، ایجاد مسئولیت و بخشش و سخاوتمندی است و در مسائل اجتماعی نیز اثرات فراوانی دارد. تأمین کنندۀ عدالت اجتماعی در مسائل اقتصادی، سیاسی و نظامی، استقامت و شهادت در میدان جنگ و پشتوانه ای برای اطاعت از رهبر دینی است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

معادوآثارتربیتی آن ازمنظرقرآن وروایات

 

1394

 

هدیه آزادی

 

لیلا امیری مقدم

 

حوریه خدایی

 

معاد، تربیت، ایمان، اثر

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 معاد به معنای بازگشت بوده و از اصول اعتقادی همۀ ادیان به شمار می رود. انسان وجودی مختار و هدفمند است که هدف او رسیدن به کمال است. انسان برای رسیدن به رستگاری و کمال نیازمند تربیت است و اسلام نیز روشهای متعددی را برای تربیت قرار داده است. هدف از تربیت و ارستگی و بندگی و آخرت گرایی بوده و هرکسی بعد از مرگ وارد عالم قبر، برزخ و سپس قیامت شده که بعد از حسابرسی اعمال او مشخص می شود بهشتی یا دوزخی خواهد بود که توجه به هر کدام از مراحل پس از مرگ اثرات سبزایی در زندگی فردی و اجتماعی خواهد گذاشت.

 از جمله اثرات فردی ایجاد انگیزه برای عمل صالح، تغییر نوع نگاه انسان به زندگی، ایجاد مسئولیت و بخشش و سخاوتمندی است و در مسائل اجتماعی نیز اثرات فراوانی دارد. تأمین کنندۀ عدالت اجتماعی در مسائل اقتصادی، سیاسی و نظامی، استقامت و شهادت در میدان جنگ و پشتوانه ای برای اطاعت از رهبر دینی است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :