جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184836
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1394 10:18
تعداد بازدید : 223

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

سحر و جادو و رابطه آن با خرافات اجتماعی

این تحقیق به بررسی یکی از معضلات اجتماعی که از گذشته تا به امروزگریبان گیر افراد جوامع مختلف شده است یعنی سحر وجادو ورابطه آن با خرافات اجتماعی می پردازد . سحر عبارت است ازتصرف درحواس انسان ، بطورى که حواس بیننده چیزهایى را ببیند و یا بشنودکه حقیقت نداشته باشد . به عقاید باطل و بی اساس که به کلی خلاف منطق و واقعیت باشند نیز، خرافات اطلاق می شود؛ که دارای دو قسم است ؛ قسم اول آن خرافات فردی است که تنها شامل افراد و اقلیت های خاص می شود واما قسم دوم آن که در برگیرنده آداب و رسومی است که اکثریت جامعه ای به آن پای بند هستند ، خرافات اجتماعی گفته می شود که بخش اعظم خرافات از این نوع است مانند سحر و جادو چون آن چیزی نیست که تنها توسط یک فرد آن هم تنها برای خودش ابداع کرده باشد و انگیزه های بسیاری وجود دارد که باعث می شود افراد به خرافات روی آورند مانند جهل تقلیید کورکورانه . نتیجه آنکه یکی از انحرافات اعتقادی سحر و جادو است که به اشکال مختلف در بین اجتماعات متنوع انسانی گرفته تا جوامع ابتدائی واز جامعه مذهبی گرفته تا غیرمذهبی وجود دارد و برخی از این انحرافات در جنبه اجتماعی و سیاسی سوء استفاده می کنند.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

سحر و جادو و رابطه آن با خرافات اجتماعی

 

1394

 

فاطمه یوسفی

مهناز رحیم پور

 

حوریه خدایی

 

سحر ، جادو، خرافه

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 این تحقیق به بررسی یکی از معضلات اجتماعی که از گذشته تا به امروزگریبان گیر افراد جوامع مختلف شده است یعنی سحر وجادو ورابطه آن با خرافات اجتماعی می پردازد . سحر عبارت است ازتصرف درحواس انسان ، بطورى که حواس بیننده چیزهایى را ببیند و یا بشنودکه حقیقت نداشته باشد . به عقاید باطل و بی اساس که به کلی خلاف منطق و واقعیت باشند نیز، خرافات اطلاق می شود؛ که دارای دو قسم است ؛ قسم اول آن خرافات فردی است که تنها شامل افراد و اقلیت های خاص می شود  واما قسم دوم آن که در برگیرنده آداب و رسومی است که اکثریت جامعه ای به آن پای بند هستند ، خرافات اجتماعی گفته می شود که بخش اعظم خرافات از این نوع است مانند سحر و جادو چون آن چیزی نیست که تنها توسط یک فرد آن هم تنها برای خودش ابداع کرده باشد و انگیزه های بسیاری وجود دارد که باعث می شود افراد به خرافات روی آورند مانند جهل تقلیید کورکورانه .

نتیجه آنکه یکی از انحرافات اعتقادی سحر و جادو است که به اشکال مختلف در بین اجتماعات متنوع انسانی گرفته تا جوامع ابتدائی  واز جامعه مذهبی گرفته تا غیرمذهبی وجود دارد و برخی از این انحرافات در جنبه اجتماعی و سیاسی سوء استفاده می کنند.

  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :