جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184719
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1395 13:57
تعداد بازدید : 442

مدرسه قاسم بن الحسن (ع)

گزارش جلسه دفاعیه

دفاعیه خانم محمدنیا با عنوان " معناشناسی واژه ظهور در قرآن و روایات تفسیری " به راهنمایی سرکارخانم طباطبایی و مشاوره خانم بوترابی و ...

 

دفاعیه خانم محمدنیا با عنوان " معناشناسی واژه ظهور در قرآن و روایات تفسیری " به راهنمایی سرکارخانم طباطبایی و مشاوره خانم بوترابی و داوری حجت السلام والمسلمین جناب آقای غضنفری با حضور موسس موسسه آموزش عالی قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) حجت السلام والمسلمین جناب آقای علم الهدی و جمعی از طلاب مدرسه در تاریخ 26/3/95 ، ساعت 30/10  در موسسه آموزش عالی قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) برگزار شد.

در این جلسه طلبه خلاصه ای  کوتاهی از پایان نامه خود مبنی بر معانی ظهور در آیات به این صورت ارائه کردند:

واژه ظهور همیشه مورد مطالعه و توجه جوامع اسلامی بوده است. برای روشن کردن معنای این واژه تلاشهایی نیز انجام شده اما استنادات قرآنی و روایی آنها بیشتر از باب شاهد مثال بوده و کمتر بعنوان کشف معنا بکار رفته است . در این پژوهش برای کشف لایه های پنهان و درجات معنایی ظهور این واژه در قرآن و روایات تفسیری با رویکرد معنا شناسی مورد توجه قرار می گیرد. به این صورت که در حوزه معنایی ظهور واژه هایی را که رابطه همنشینی ، جانشینی و تقابلی با این واژه دارند بهمراه مولفه های معنایی ظهور و محور آنها معرفی و تبیین می شود. در ادامه هیئت داوران نظرات خود را ارئه دادند و جلسه با اعلام امتیاز طلبه (درجه عالی)  پایان یافت.

ضمن اینکه موضوع این پایان نامه به گفته اساتید محترم راهنما و داوراز جمله موضوعات نو و جدید در حوزه های علمیه خواهران می باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :