شنبه - 2019 مي 25 - 21 رمضان 1440 - 4 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182696
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 16:24
تعداد بازدید : 437

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

قدرت واقعی در «ایمان و پایداری» و «کفر به طاغوت» است

امروز مهم ترین وظیفه ی علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریب کاری های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده های قدرت ها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع شرکت کنندگان در سی و سومین دوره ی مسابقات بین المللی قرآن کریم، ایمان به خدا و کفر به طاغوت را مبنای اصلی و واقعی اقتدار دانستند و با تأکید بر اینکه آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است، گفتند: امروز مهم ترین وظیفه ی علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریب کاری های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده های قدرت ها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.
رهبر انقلاب اسلامی ، قرآن را محور «وحدت امت اسلامی» خواندند و افزودند: در شرایطی که سیاست های استکبار بر ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان استوار است، امت اسلامی باید با تمسک به این نعمت بزرگ الهی در مسیر وحدت و انسجام حرکت کند.
حضرت آیت الله خامنه ای یکی از برکات جلسات قرآنی را انسِ قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان با قرآن برشمردند و خاطرنشان کردند: امت اسلامی، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند تعالیم و مفاهیم و معارف قرآن است زیرا واقعیات زندگی مسلمانان، فاصله ی زیادی با قرآن دارد.
ایشان با اشاره به تلاش گسترده ی قدرت های طاغوتی برای ضربه زدن به اسلام و امت اسلامی، گفتند: آنها می دانند که اگر مسلمانان قدرت داشته باشند و صدای آنان رسا و بلند باشد، قادر به ظلم به ملت ها نیستند و موضوع فلسطین به عنوان غصب یک کشور اسلامی به فراموشی سپرده نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، رمز غلبه بر این توطئه ها را تمسک به قرآن و به دست آوردن مبانی اصلی قدرت دانستند و افزودند: قدرت واقعی در «ایمان و پایداری» و «کفر به طاغوت» است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اظهار تأسف از تمسک برخی کشورهای اسلامی به طاغوت به جای تمسک به خدا، تأکید کردند: کشورهایی که در منطقه، مجری سیاست های آمریکا هستند، در واقع به امت اسلامی خیانت و زمینه ی نفوذ آمریکا را فراهم می کنند.
ایشان، ایمان و پایداری ملت ایران و ایستادگی آنان در مقابل زیاده خواهی های آمریکا را عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانستند و تأکید کردند: علت هراس قدرت ها از ملت ایران و انواع توطئه ها ضد این ملت، اقتدار بر مبنای اسلام است و دشمن از «اسلام مقتدر» و «اسلام شجاع» می ترسد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مواضع و عملکرد صادقانه ی جمهوری اسلامی ایران، عامل اصلی تاثیرگذاری ایران در میان مسلمانان و یکی دیگر از عوامل اقتدار نظام اسلامی است، خاطرنشان کردند: تاکنون نه وعده های طواغیت توانسته ملت ایران را فریب دهد و نه تهدیدهای آنها موجب ترس ملت شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای یکی از نیازهای مبرم دنیای اسلام را، فریب نخوردن در قبال وعده های قدرت ها و نهراسیدن از تهدیدهای آنها دانستند و افزودند: امروز مهم ترین وظیفه ی همه در امت اسلامی به ویژه علما، روشنفکران و تحصیل کردگان کشورهای اسلامی، مبارزه برای روشنگری و جهاد تبیینی درباره ی حقایق دنیای اسلام است.
ایشان، ظهور گروه های تروریستی تکفیری در منطقه و ایجاد جنگ و اختلاف میان مسلمانان به نیابت از دشمنان را نتیجه ی گمراهی و فقدان روشنگری برشمردند و گفتند: باید از محافل قرآنی برای روشنگری استفاده کرد و کسانی که از کشورهای مختلف به این محافل می آیند، باید ملت های خود را ارشاد و آگاه کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه کمک و نصرت الهی منوط به حرکت ملت های اسلامی است و این حرکت در گرو جهاد تبیینی است، خاطرنشان کردند: تردیدی وجود ندارد که «جبهه ی کفر» سرانجام در مقابل «جبهه ی اسلامی مبارز و مجاهد» وادار به عقب نشینی خواهد شد.
1395/2/29    http://farsi.khamenei.ir


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :