شنبه - 2019 مي 25 - 21 رمضان 1440 - 4 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182668
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 12:25
تعداد بازدید : 226

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري اردوي تفريحي، فرهنگي در مدرسه علميه امام خميني(ره)

اردوي يك روزه تفريحي فرهنگي با حضور طلاب و كادر مدرسه

با هماهنگي معاونت محترم فرهنگي اردوي يك روزه تفريحي فرهنگي با حضور طلاب و كادر مدرسه برگزار گرديد.
در اين اردو كه با هدف تجديد قوا و كسب روحيه شاد وآرام براي آيام امتحانات برگزار شده بود در روز ميلاد امام حسين(عليه السلام) سركار خانم قاسمي از اساتيد حوزه به ايراد سخنراني پيرامون مناجات پرداختند. ايشان در سخنان خود به نيايش و ارتباط با خداوند اشاره نموده و فرمودند: نيايش نياز روح است ودعا غذاي روح اما بايد بدانيم كه در نيايش هاي خود چه بخواهيم و چگونه بخواهيم. اينها نيازمند رهنمود و تعليم معصومين (عليهم السلام) است.
نمونه كامل آن در مناجات شعبانيه كه رهاوردي از آموزش هاي سالكانه آن حجت هاي الهي براي رهروان راه معني مي باشد. در مناجات شعبانيه بسياري از معارف دين پيرامون آداب بندگي و شيوه و روش روبه رو شدن با خدا نهفته است كه راه و مسير را براي ما بندگان مشخص مي كند. اين مناجات يكي از مهمترين اعمال ماه شعبان عنوان شده چرا كه مفاهيم عارفانه و عاشقانه آن ريشه در درياي دل امام داشته و امير المؤمنين (عليه السلام) با تك تك كلمات اين مناجات خداي جليل و جميل را ديده و لطف او را به تصوير كشيده است. پس براي ما كه در تكاپوي يافتن كلمات و راه براي مناجات با خدا هستيم استفاده از الفاظي كه از زبان معصوم است بسيارراه گشا و تأثير گذار مي باشد. پس بهترين گام براي يافتن مسير دعا تمسك به معصومين (عليهم السلام) است كه همواره در تمام مراحل چراغ هدايت و صراط مستقيم مي باشد.
برپايي نماز جماعت، قرائت زيارت عاشورا و مولودي خواني ازجمله كارهاي فرهنگي برگزار شده در اين اردوي يك روزه بود كه مورد استقبال خواهران طلبه قرار گرفت.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :