شنبه - 2019 مي 25 - 21 رمضان 1440 - 4 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182479
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1395 20:19
تعداد بازدید : 196

مدرسه کریمه اهل بیت علیهم السلام

لزوم دعا برای تعجیل فرج و شرایط و نتایج آن

باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست، نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!

لزوم دعا برای تعجیل فرج و شرایط   و نتایج آنچه مصائبی بر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که مالک همه کره زمین است و تمام امور به دست او انجام می گردد، وارد می شود، و آن حضرت در چه حالی است و ما در چه حالی؟ او در زندان است و خوشی و راحتی ندارد، و ما چقدر از مطلب غافلیم و توجه نداریم!

 کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده اند، از آن حضرت شنیده اند که فرموده است: « برای تعجیل فرج من زیاد دعا کنید». خدا می داند تعداد این دعاها باید چقدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید. قطعاً اگر کسانی در دعا جدی و راستگو باشند و به همّ و ناراحتی اهل بیت علیهم السلام مهموم، و به سرور آنان مستبشر باشند، مُبْصَراتی خواهند داشت و قطعاً مثل ما چشم بسته نیستند.

باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست، چنان که فرموده اند: «دُعآءُ التائِبِ مُسْتَجابٌ؛ دعای شخصی که توبه کند، اجابت می گردد». نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!

در محضر بهجت، ج۱، ص ۱۱۸


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :